Pranešimas paskelbtas po to, kai duomenys parodė, jog metų infliacija JK rugsėjį šoktelėjo virš 10 proc. ribos augant maisto kainoms.
Pasak „Which?“, 3 tūkst. žmonių apklausa parodė, kad pusė namų ūkių JK mažina suvartojamo maisto kiekį.
Panašiai žmonių daliai sunkiau maitintis sveikai, palyginti su prieškriziniu metu, o beveik 80 proc. susiduria su finansiniais sunkumais.
„Nerimą kelia pražūtingas pragyvenimo išlaidų krizės poveikis, dėl kurio milijonai žmonių valgo mažiau arba neišgali ant stalo padėti sveikų patiekalų“, – teigė organizacijos maisto politikos vadovė Sue Davies.
Atskirai vartotojų grupė trečiadienį pareiškė, kad dėl JK vyriausybės šios savaitės sprendimo sutrumpinti energijos kainų įšaldymo laikotarpį milijonai žmonių negalės tinkamai šildyti savo namų.
Naujasis Didžiosios Britanijos finansų ministras Jeremy Huntas apribojo vyriausybės paskelbtą energijos kainų įšaldymą iki balandžio, o ne 2024 metų pabaigos.
„Vyriausybės sprendimas balandžio mėnesį nutraukti visuotinę paramą energetikos srityje kelia pavojų, kad milijonai namų ūkių visoje šalyje – ne tik finansiškai pažeidžiamiausi – panirs į energetinį skurdą“, – perspėjo „Which?“ atstovė Rocio Concha.
„Vyriausybė turi paaiškinti, kaip ji rems tuos, kurie mėgins sudurti galą su galu po pavasario, ir užtikrinti, kad energijos kainoms išlikus neįtikėtinai aukštame lygyje, vartotojai nebus palikti nuošalyje“, – teigė ji.
Kainų įšaldymu buvo siekiama apsaugoti vartotojus nuo itin didelių energijos sąnaudų, kurias smarkiai paveikė Rusijos karas su Ukraina.
Tuo tarpu Didžiąją Britaniją šiais metais sukrėtė streikai, darbuotojams protestuojant dėl atlyginimų, atsiliekančių nuo sparčiai didėjančios infliacijos.
Mažmeninių kainų indeksas – infliacijos matas, apimantis būsto paskolų palūkanas ir naudojamas profsąjungų ir darbdavių derantis dėl atlyginimų didinimo – rugsėjį šoktelėjo iki 12,6 proc., palyginti su 12,3 procento rugpjūtį, parodė trečiadienį paskelbti duomenys.