Žygimantas Mauricas atkreipė dėmesį, kad kalboje nebuvo paminėta nei fintech, nei skaitmenizacija, nei investicijų pritraukimas, nei „vienaragio“ užauginimas, taip pat trūko akcento apie tai, kaip pasaulis atrodys po pandemijos.
„Tas akcentas į socialinę atskirtį ir nelygybę tęsiasi, bet galbūt labiau norėtųsi veiksmų ir vizijų, kaip mažinsime atskirtį ne tik šalies viduje, bet kaip vysymės tas pačias Vakarų Europos valstybes, mažinsime pačios šalies atskirtį“, – BNS sakė Ž. Mauricas.
„Turint omenyje, kad prezidentas yra buvęs ekonomistas, tai manau, kad tikrai galėjo būti daugiau ekonomikos, kad yra daug pokyčių Lietuvoje, esame daug pasiekę (...). Tokios futuristinės, įkvepiančios vizijos iš ekonominės pusės man asmeniškai pritrūko“, – teigė jis.
Anot jo, naujove G. Nausėdos kalboje galima laikyti neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didinimo paminėjimą.
„Galbūt tokia naujovė, šviežias oro gūsis buvo paminėtas NPD didinimas. Prezidentas išreiškė pakankamai aiškią poziciją, kodėl jis nesutinka, kad tai yra perteklinė priemonė, ir kodėl tai šiuo metu padėtų sumažinti socialinę atskirtį“, – sakė ekonomistas.
Pasak Ž. Maurico, šalies vadovas, kritikuodamas valdančiuosius, bandė išlaikyti balansą, tačiau taip pat kvietė juos susiimti ir pakilti „į aukštesnę lygą“.
„Tikrai jautėsi tas aspektas, kad buvo akcentuota, jog lūkesčiai buvo dideli, o realybė kol kas rodosi esanti ne tiek daug skirtinga nuo prieš tai buvusios Vyriausybės“, – pabrėžė jis.
Prezidentas G. Nausėda antradienį Seime skaitė antrąjį savo metinį pranešimą. Tokią pareigą šalies vadovui numato Konstitucija.