Lietuvos finansų maklerių asociacija neigiamai vertina siūlymą sumažinti „Sodros“ įmokų dalį privatiems fondams ir leisti šios sistemos dalyviams nutraukti pensijų kaupimo sutartis. Tokie pakeitimai suduotų sunkiai pataisomą smūgį privačiam pensijų kaupimui. Tai taip pat neigiamai atsilieptų ir Vilniaus biržai bei bendrovėms, siekiančioms pritraukti lėšas.
Anot Lietuvos finansų maklerių asociacijos prezidento Mariaus Dubnikovo, visų pirma būtų pakirstas pasitikėjimas pačia pensijų reforma, o jos dalyviai nesugebėtų pasinaudoti tinkamu laikotarpiu, kai akcijų kainos kritusios, padengti praeityje dėl rinkos nuosmukio patirtus nuostolius. Pervedimų į privačius fondus sumažinimas reikštų ir visos kapitalo rinkos likvidumo mažėjimą, nes apie trečdalis visų lėšų yra investuojama į Lietuvoje išleistus vertybinius popierius.
Tai reikštų, kad vietinėms bendrovėms taptų sunkiau pritraukti reikiamas lėšas. Sumažėjęs rinkos likvidumas neigiamai veiktų ir kotiruojamų bendrovių akcijų kainas, o tai atsilieptų ir jau sukauptoms pensijoms. Lietuvos kapitalo rinką dar labiau prarastų užsienio investuotojų dėmesį.
Siūlymą grąžinti lėšas į „Sodrą“ asociacija taip pat vertina neigiamai, nes tai apčiuopiamos naudos jos biudžetui neduos, o tik sukels bereikalingas aistras. Fondo dalyvio lėšų grąžinimas iš fondo į valstybinį sektorių atgal reikštų, kad kaupiantysis lėšas tiesiog atiduoda savo sumokėtus mokesčius bei kaupiamas lėšas „pravalgymui“ ir esamos situacijos taisymui. Gali pasitaikyti atvejų, kai valstybinis sektorius bandys paveikti savo darbuotojus, kad šie nesinaudotų jiems suteikta galimybe kaupti lėšas senatvei privačiai.
Lietuvos finansų maklerio asociacija siūlytų situaciją taisyti skolinimosi keliu. Būtų tikslinga pasvarstyti, kad, užuot mažinant pervedimus į pensijinius fondus, reforma būtų pakreipta kitokiu keliu, kad pensijų fondų valdytojai būtų įpareigoti dalį lėšų investuoti į „Sodros“ išleistus skolos vertybinius popierius, kurie galėtų būti kotiruojami ir Vilniaus biržoje. Tokiu būdu nebūtų pakertama pati pensijų reforma, Lietuvos gyventojų uždirbti pinigai liktų šalyje ir finansuotų jos įstaigų ir įmonių funkcionavimą, o „Sodra“ sugebėtų užkamšyti dalį savo biudžeto „skylių“.
Skolinimosi, o ne atėmimo iš dirbančiųjų galimybės kaupti pensijai privačiai leistų išspręsti kai kurias „Sodros“ problemas ir tuo pat metu nežlugdyti kapitalo rinkos bei vos prasidėjusios pensijų reformos.