„(Gamybos – BNS) maksimumo išbandymui dar buvo per šilti orai, bet jiems šąlant turėtume per kelias dienas ar savaites išeiti į maksimumą“, – interviu BNS sakė D. Maikštėnas.
„Ignitis grupės“ atstovas Artūras Ketlerius sako, jog atlikus bandymus blokas jau galės veikti maksimali galia, tačiau tai nereiškia, kad jis nuolat veiks tokiu režimu.
Jis BNS pranešė, kad ruošiantis bandymui šios savaitės pradžioje abu bendros maksimalios 240 megavatų (MGW) galios biokuro katilai buvo išjungti, o penktadienį jie vėl pradės kūrentis ir šią savaitę pasieks 160 MGW galią, o kitą savaitę – 200 MGW.
D. Maikštėnas negalėjo atsakyti, kaip biokuro bloko darbas visu pajėgumu paveiktų šildymo kainas sostinės gyventojams – jo teigimu, už tai atsakinga Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) bei Vilniaus šilumos tinklai (VŠT).
„Biokuro katilinė teikia tikrai labai konkurencingas kainas, bet yra ne vienintelė, kuri formuoja (šilumos – BNS) kainą Vilniuje ir sudaro tik dalį Vilniaus šilumos gamybos“, – teigė „Ignitis grupės“ vadovas.
D. Maikštėnas pakartojo, kad pagal Europos Sąjungos (ES) paramos taisykles 49 proc. VKJ akcijų numatyta parduoti, ir tai turėtų būti padaryta 2024 metais.
„Kitų metų pradžioje pradėsime procesą ir jis, tikėtina, kitais metais įvyks“, – sakė „Ignitis grupės“ vadovas.
„Ignitis grupė“ anksčiau teigė, jog Europos Komisija (EK) ir Europos investicijų bankas (EIB) ją įpareigojo išlaikyti 100 proc. VKJ akcijų iki jėgainės statybų pabaigos, o jį užbaigus 49 proc. akcijų parduoti privačiam partneriui.
Investicijos į visą VKJ projektą siekia apie 420 mln. eurų, iš kurių 220 mln. eurų finansuojama skolintomis, 140 mln. eurų – Europos Sąjungos, o likusi dalis – 60 mln. eurų – „Ignitis grupės“ lėšomis.
EK 2018 metų sausį patvirtino papildomą beveik 140 mln. eurų paramą VKJ statyboms, o 2016 metais jėgainei skirta 190 mln. eurų vertės EIB paskola.