• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį su žurnalistais susitikęs LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka pradėto politinio neutralumo audito idėjos nepalaiko. Jo teigimu, sunku užtikrinti, kad patikrinimas neperžengtų redakcinės nepriklausomybės ribų.

Ketvirtadienį su žurnalistais susitikęs LRT tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka pradėto politinio neutralumo audito idėjos nepalaiko. Jo teigimu, sunku užtikrinti, kad patikrinimas neperžengtų redakcinės nepriklausomybės ribų.

REKLAMA

„Kadangi sulaukiau daugybės klausimų, todėl pirmiausia noriu pasakyti, kad aš asmeniškai nepalaikiau politinio neutralumo audito“, – susitikime kalbėjo E. Valatka.

„Kodėl? Nors daug diskutavome, tačiau man neaiški metodika, tinkamų metodologinių įrankių nebuvimas objektyviai įvertinti redakcinį turinį politinio neutralumo požiūriu, man neaiškios tokio audito ribos, man neaišku, kaip užtikrinti, kad auditas neperžengtų redakcinės nepriklausomybės ribos“, – pridūrė jis.

LRT tyrimų skyriaus žurnalistės Jurgos Tvaskienės teigimu, susitikime pasirodė apie 60 LRT žurnalistų ir tik 3 tarybos nariai: Deimantas Jastramskis, Irena Vaišvilaitė ir pirmininkas E. Valatka, tad diskusija esą nebuvo konstruktyvi.

REKLAMA
REKLAMA

„Susitikimas iš tikrųjų nebuvo konstruktyvus, nes jame nedalyvavo žmonės, kurie inicijavo šito klausimo kėlimą“, – teigė J. Tvaskienė.

REKLAMA

„Mes gavome tų tarybos narių, kurie nepritarė tokiam auditui, poziciją. Jie dar kartą išsakė savo argumentus, kodėl jie nepritaria, bet susitikimo tikslas nebuvo įgyvendintas vien dėl to, kad žmonės, kurie tą iniciatyvą iškėlė, į susitikimą tiesiog neatvyko“, – pridūrė ji.

Anot LRT Etikos komisijos pirmininkės Aistės Valiauskaitės, susitikime dalyvavę tarybos nariai kėlė tokius pat klausimus kaip ir žurnalistai.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagrindiniai klausimai, kuriuos mes kėlėm – tai kodėl šis auditas inicijuotas, kaip jis bus vykdomas ir kas po to daroma iš tų išvadų. Tai ne į visus klausimus buvo atsakyta. Diskusija trapo šiek tiek vienpusė, kadangi buvo tik keli tarybos nariai ir jie kelia labai panašius klausimus kaip ir mes“, – sakė A. Valiauskaitė.

Žurnalistų teigimu, siekiant išsamesnės diskusijos, LRT tarybos pirmininko prašoma surengti dar vieną, atvirą posėdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes paprašėme tarybos pirmininko, kad suorganizuotų atvirą posėdį, kuriame galėtų dalyvauti ir už auditą balsavę tarybos nariai, kad mes galėtume susipažinti su jų argumentais, kažkokiu matymu“, – po susitikimo kalbėjo politikos aktualijų žurnalistė Eglė Samoškaitė.

Pasak žurnalistės, E. Valatka tokios galimybės neatmeta.

Praėjusios savaitės pabaigoje LRT tarybos komiteto sprendimu buvo pradėtas auditas, kuriuo norima patikrinti, kaip šioje žiniasklaidos priemonėje dirbantys žurnalistai laikosi politinio neutralumo principų turinio kūrime ir valdyme.

REKLAMA

Dalis tokiu sprendimu susirūpinusių LRT žurnalistų kreipėsi į visuomeninio transliuotojo tarybą, prašydami surengti susitikimą, kurio metu būtų aptartas pradėtas tyrimas, jo motyvai bei įgyvendinimas. Be to, antradienį dėl šio sprendimo į tarybą kreipėsi ir 69 LRT ambasadoriai. 

„Raginame, kad LRT žurnalistams ir darbuotojams būtų pristatyti audito tikslai, metodologija ir jo rezultatų panaudojimo būdai.  Taip pat kviečiame pateikti aiškius argumentus dėl šio audito būtinybės plačiajai visuomenei bei supažindinti LRT ambasadorius su audito metodikomis. Kaip visuomenės atstovai, esame susirūpinę LRT vidaus procesais ir manome, kad turime teisę žinoti“, – rašoma jų kreipimesi.

REKLAMA

Dėl pastarojo audito kritišką poziciją išsakė ir kitos žurnalistų asociacijos, taip pat ir LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Jos teigimu, šis patikrinimas yra perteklinis ir gali vesti prie žurnalistų savicenzūros. 

ELTA primena, kad pavasario sesijos metu Seimas ketina apsispręsti, ar pavesti Valstybės kontrolei atlikti LRT veiklos auditą. 

Jeigu būtų pritarta šiai „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio iniciatyvai, Valstybės kontrolei bus pavesta iki rugsėjo 1 d. atlikti valstybinį auditą, įvertinant LRT 2021-2024 m. veiklą „ekonomiškumo, efektyvumo ir rezultatyvumo požiūriu“.

Šių metų LRT biudžetas 79,6 mln. eurų, įstaigoje dirba kone 700 darbuotojų.

Visą centrinę TV priklauso koncervatoriams , aišku, kad jie blokuose auditą.
Pseudo tvarto ''visuomeninis" ir taip pat pseudo taryba..- Reikia sekti PL pavyzdžiu ir išvaikyti šitą dezinformatorių solovjovų, simonianių vagių šaika...
Ir aš nepalaikau to audito. Elerte dirba gerai (mums) , tegu dirba toliau. Netrukdykime jiems.
Ha ha
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų