„Lietuvos dujų“ didieji akcininkai „E.ON Ruhrgas“ ir „Gazprom“ patvirtino, kad kreipėsi į arbitražą dėl Vokietijai teikiamų dujų kainos pagal ilgalaikę sutartį.
Kartu vokiečių ir rusų bendrovės teigia tęsiančios konsultacijas, kad nesutarimai būtų išspręsti.
Liepos pabaigoje paskelbta, kad vengdama bylinėjimosi bendrovė „Gazprom“ sutiko sumažinti dujų kainas Italijos bendrovei „Edison S.p.A". Tai buvo pirmas kartas Europoje, kai „Gazprom“ nusileido vartotojui, teisme pareikalavusiam mažesnės dujų kainos.
„Mes patvirtiname pradėję arbitražo procedūrą dėl dujų tiekimo iš „Gazprom“, - pirmadienį pareiškė Esene įsikūrusi Vokietijos rinkos lyderė, atsakydama į vietos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus.
E.ON pranešė apie didžiulius nuostolius, patirtus dėl atotrūkio tarp Rusijos dujų rinkos milžinės nustatytų aukštų supirkimo kainų ir mažėjančių kainų perpildytose Europos rinkose, kurias ji aptarnauja.
Pradėjus arbitražo procesą ginčas dėl kainų perduotas nepriklausomam abiejų šalių paskirtam arbitrui.
Didmeninio E.ON dujų verslo pelningumas smarkiai nukentėjo pastaraisiais metais dėl to, kad kompanija superka rusiškas dujas pagal ilgalaikius kontraktus, kurių kainos formulė pagal tradiciją susieta su naftos ir naftos produktų kaina, ir yra priversta pardavinėti dujas vartotojams žemesnėmis kainomis.
Kaip pareiškė konsultacinės bendrovės „RusEnergy" analitikas Michailas Krutichinas, „Gazprom“ kainos dabar maždaug daugiau nei 50 dolerių aukštesnės nei kainos vietos rinkoje.