Abiejose sienos su Lenkija pusėse buvo užblokuota daugiau kaip 20 tūkst. transporto priemonių.
„Šiuo metu abiejose pusėse yra užblokuota daugiau kaip 20 tūkst. transporto priemonių“, – pareiškė Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas ir pridūrė, kad dėl protesto nukentėjo abiejų šalių ekonomika.
Lenkijos transporto įmonių protestas – tai naujausias kaimyninių šalių, kurios tradiciškai yra artimos sąjungininkės, tačiau pastaraisiais mėnesiais jų santykiai pašlijo, ekonominis konfliktas.
„Nuo lapkričio 6-osios eismas Ukrainos ir Lenkijos pasienyje trimis kryptimis išlieka sudėtingas“, – sakė Ukrainos pasienio tarnybos atstovas Andrijus Demčenka.
Kyjivo duomenimis, apie 1 700 sunkvežimių laukia eilėse, kad galėtų įvažiuoti į Ukrainą.
Lenkijos pasienio tarnyba savo interneto svetainėje paskelbė, kiek laiko sienos perėjimo punktuose reikės laukti įvažiavimo į Ukrainą.
Ji apskaičiavo, kad krovininiu sunkvežimiu pervažiuoti sieną per Hrebenės perėjimo punktą užtruktų 150 valandų, o toliau į pietus esančiame Medykos pasienio punkte – 55 valandas.
Lenkų protestuotojai nori, kad jų varžovams iš Ukrainos būtų grąžinti leidimai įvažiuoti į šalį.
Po Rusijos invazijos į Ukrainą Europos Sąjunga panaikino leidimų Ukrainos transporto bendrovėms įvažiuoti į 27 šalių bloką, kuriam priklauso ir Lenkija, sistemą.
Kyjivas pareiškė, kad Lenkijos sunkvežimių vairuotojų blokada kenkia abiejų šalių interesams ir kad nėra gavęs jokių oficialių Lenkijos transporto įmonių reikalavimų.
„Karo metu uždaryti sieną su Ukraina yra neteisinga“, – naujienų agentūrai AFP sakė 36-erių sunkvežimio vairuotojas Oleksandras, nenorėjęs skelbti pavardės, kuris jau dvi dienas laukė eilėje Rava Ruskoje.
Varšuva buvo viena ištikimiausių Ukrainos rėmėjų nuo pat Rusijos visapusiškos invazijos pradžios 2022 metais.
Tačiau kaimyninių šalių santykiai pašlijo per šį rudenį Lenkijoje vykusius visuotinius rinkimus, kai jos valdančioji nacionalistų partija įsivėlė į kelis nesutarimus su Kyjivu.