Pasak agentūros Klimato kaitos procesų valdymo vadovo Tado Norvydo, pastačius dar kelis saulės parkus bendra visų jų įrengtoji galia šių metų pabaigoje turėtų siekti apie 560 megavatų (MW), o 2025 metais, pagal ketinimų protokolais paremtas prognozes, – 6 kartus daugiau – 3,1–3,5 tūkst. MW.
„Tikimasi, kad (įrengtoji galia sieks – BNS) šešis kartus daugiau negu šiais metais. Jeigu dabar saulės elektrinės patenkina apie tris procentus mūsų galutinio elektros poreikio, tai 2025-aisiais metais turėtų būti apie 20 procentų vien tik iš saulės pagamintos elektros. Iš esmės tai yra keletą kartų daugiau negu planuojama Europos Sąjungoje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė T. Norvydas.
Pasak jo, kitais metais saulės elektrinių įrengtoji galia Lietuvoje turėtų augti 24 procentais.
„Matome, kad kitais metais šitas augimas bus pakankamai nuoseklus ir jis bus ganėtinai panašus į tokį, kuris yra prognozuojamas visai Europos Sąjungai (...) Bet kas yra visiškai priešinga nuo Europos Sąjungos, pas mus 2024 ir 2025 metais planuojami didžiuliai ryškūs pokyčiai kalbant apie įrengtąją galią, kai bus pabaigti ir pradės veikti dabar pradėti statyti didieji saulės elektrinių parkai“, – teigė LEA atstovas.
Šiuo metu maksimali nustatyta saulės elektrinių galia siekia 4,4 tūkst. MW, iš kurių 2,4 tūkst. MW numatyta gaminantiems vartotojams skirtam „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) tinklui, o likę 2 tūkst. MW – komerciniams vartotojams skirtam „Litgrid“ tinklui.