Konkurencijos taryba pranešė gavusi „EDS Invest 3“ prašymą įgyti 91,1 proc. restruktūrizuojamos „Snaigės“ akcijų ir vienvaldę jos kontrolę.
„Easy Debt Service“ grupei priklauso šalutinių gyvūninės kilmės produktų tvarkymo, jų riebalų bei baltymus gamybos įmonės „Rietavo veterinarinė sanitarija” Lietuvoje bei „Reneta“ Latvijoje.
Su „Snaige“ susijusi bendrovė „Almecha“ gamina šaldytuvų komponentus ir įrengimus Lietuvoje, o „Snaige Ukraina“ dabar neveikia, teigia taryba.
„Easy Debt Service“ vadovė Rasa Butkuvienė BNS praėjusią savaitę sakė, kad tokiu sandoriu siekiama išvengti galimų trikdžių Alytaus įmonės nemokumo procese. Ji neatskleidė, kokia būtų „Snaigės“ ateitis, jei „EDS Invest 3“ įgytų jos kontrolę.
R. Butkuvienė neatsakė į klausimą, kas inicijavo šį sandorį ir kokia galima jo vertė, ji taip pat neatsakė, kokia „Snaigės“ ateitis būtų įgyvendinus sandorį – jos teigimu, įmonės pozicija lieka tokia pat, kaip anksčiau, – ji balsavo prieš restruktūrizavimo planą.
Anksčiau skelbta, kad „Snaigė“ bendrovėms „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“ skolinga apie 9 mln. eurų, o jų reikalavimai užtikrinti skolininkės turto hipoteka bei įkeitimu.
Svarstant „Snaigės“ parengtą restruktūrizavimo planą „EDS Invest 3“ jam nepritarė, todėl Kauno apygardos teismas balandį plano nepatvirtino – esą jis neatitinka jam nepritarusių kreditorių valios. Tačiau birželio 7-ąją Lietuvos apeliacinis teismas nutartį panaikino ir planą grąžino nagrinėti iš naujo. Iki birželio pradžios planas buvo nežymiai pakeistas.
„EDS Invest 3“ netenkino plane numatyta atsiskaitymo su hipotekiniais kreditoriais tvarka – planuota, kad mokėjimai jiems bus atliekami tik kartu su antros eilės kreditoriais, po to, kai bus atsiskaityta su pirmos eilės kreditoriais.
„EDS Invest 3“ kartu su „EDS Invest“ Apeliaciniam teismui nurodė, kad mato galimybę išsaugoti bendrovės veiklą.
„Snaigė“ anksčiau pranešė, kad teisę reikalauti 8,7 mln. eurų skolą iš „Snaigės“ bendrovė „Easy Debt Service“ perėmė iš Italijos bankininkystės grupės „UniCredit Bank“.
2022 metais įmonė patyrė 5,212 mln. eurų nuostolių – 2,6 karto daugiau nei 2021 metais, jos apyvarta mažėjo 1,5 karto iki 21 mln. eurų.
Restruktūrizavimo plane numatyta, kad viso įmonės turto vertė, praėjusių metų rugsėjo duomenimis, siekė 22,2 mln. eurų, o įsipareigojimai kreditoriams šiemet vasarį viršijo 18 mln. eurų.