Neretai darbuotojai skundžiasi esą nepatenkinti savo darbu, taigi kokią darbovietę jie galėtų vadinti svajonių darbo vieta? Kokio atlyginimo prašyti darbinantis, kad savęs nenuvertintum ar nepervertintum?
Iš kur žinoti, kokį atlyginimą mokėti darbuotojui? Kokia darbuotojų nuomonė, kiek jie verti gauti už jų atliekamą darbą?
Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentai įvardijo, kokios yra jų svajonių darbovietės. Dalis apklausos dalyvių konkrečiai pasakojo, kokiose įstaigose norėtų dirbti – kelionių agentūrose, draudimo kompanijose, valstybės tarnyboje, SPA centruose, gėlių salonuose ir pan.
Kiti apibrėžė tam tikrus principus, kuriais svajonių darbovietėje turėtų būti vadovaujamasi. Pasak šių respondentų, jų svajonių įmonėje turėtų būti pagrįsti ir aiškiai suformuluoti tikslai, puiki komanda ir tarpusavio supratimas, protinga ir pagrįsta finansinė motyvacija, laiku mokamas atlyginimas ir kt.
Taip pat respondentų buvo paprašyta ne pasvajoti, kiek jie norėtų uždirbti, bet kritiškai įvertinti, kokio atlyginimo už darbą jie yra verti. Dauguma (40 proc.) apklausoje dalyvavusių asmenų mano, kad yra verti algos iki 2000 Lt.
Trečdalis respondentų įvardija, kad jie verti algos iki 3000 Lt. Po dešimtadalį apklausoje dalyvavusiųjų vertina savo gabumus įvairiai. Vieni itin kritiški – jų nuomone, jie verti algos iki 1000 Lt. Kiti save vertina labiau – sakosi esą verti algos iki 4000 Lt arba daugiau.
Ką rodo oficialūs skaičiai? Statistikos departamentas pateikia, kad vidutinis mėnesinis darbo užmokestis atskaičius mokesčius šalies ūkyje (be individualiųjų įmonių) antrąjį 2010 m. ketvirtį sudarė 1601,8 Lt, valstybės sektoriuje – 1683,3 Lt, privačiajame sektoriuje – 1544,3 lito.