Tikimasi, kad šios lėšos leis turizmo sektoriui bent iš dalies kompensuoti dėl pandemijos patirtus nuostolius diegiant turizmo paslaugų ir produktų inovacijas, skirtas turizmui Lietuvoje skatinti.
„Tai papildoma valstybės pagalbos priemonė turizmui, kuria siekiame skatinti vietinį turizmą ir leisti verslui užsidirbti, padėti sumažinti dėl pandemijos prarastas pajamas. Labai svarbu, kad būtume pasirengę išėjimo iš pandemijos etapui, galėtume priimti augsiančius atvykstančiųjų ir vietos turistų srautus. Taip pat, atsigaunant turizmui, svarbu remti ne tik turizmo sektoriaus milžinus, bet ir mažus šeimų verslus. Turime kiek įmanoma padėti smukiajam verslui, kuris turizmo srityje yra vyraujantis. Džiugina tai, kad šio verslo atstovai Lietuvoje drąsai imasi kurti naujus turizmo produktus ir būdus, atsižvelgia į inovatyvaus ir išmaniojo turizmo tendencijas ir taiko progresyvius verslo modelius“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Didžiausia galima teikiamos paraiškos suma – 20 tūkst. eurų, finansuojamoji paraiškos dalis gali siekti iki 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Pagal turizmo paslaugų ir produktų inovacijų priemonę finansuojami projektai turi būti įgyvendinti iki 2021 m. gruodžio 5 dienos. Priemonę įgyvendina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Paraiškas galima teikti iki spalio 15 dienos.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama sumažinti pasaulinės pandemijos sukeltas pasekmes, nuo pandemijos pradžios turizmo sektoriui paskirstė 49 mln. eurų, iš kurių 9 mln. eurų buvo skirti turizmo verslams transformuoti, keisti savo veiklą.