Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
"nei verslininkai nei tarnautojai, nei politikai nuo pinigų gausos išmintingesniais Lietuvoje netampa, tik turtingesniais? ---- "
Gerai parašė inž., bet nebaigė.Reikia pabaigti - tik turtingesniais? ---- ir durnesniais. Pinigai ar vienintelis tikslas -jų siekimas, palaipsniui padaro žmogų bukapročiu.Įsigilinimas, vienodos mintys, kalbos apie pinigus taip užvaldo sąmonę, kad daugelis žmonių pradeda nebesuprasti kas yra pinigai ir kam jie reikalingi. Kai pinigai padaromi tikslu, visa kita tampa pateisinamomis priemonėmis to tikslo siekti.Ir tik nuo žmogaus supratimo, moralinio lygio priklauso kokios priemonės jam tinka. Kartu žlugdant žmogaus dvasią(kas dabar daroma specialiai), gaunamas pinigų mankurtas. Valstybė daug lengviau užimti ne įvedant svetimą kariuomenę, bet paverčiant jos žmones mankurtais. Pinigų diktatūra yra daug galingesnė už bet kokios valdžios diktatūrą , nes jai pritaria ir tie , kurie neturi pinigų, bet jų siekia.
Verslininku gali būti:

Žmogus, kuris dirbo užsienyje po 16 valandų sunkų juodą darbą be išeiginių, keletą metų. Sukaupęs kapitalo grįžo į tėvynę, rizikuodamas savo krauju ir prakaitu, kad vėl teks grįžti prie nulio, įkuria įmonę už tuos pinigus, priima žmones į darbą, apmoko juos, moka mokesčius, eksportuoja į užsienį, sukuria sau gyvenimą ir kitiems palengvina dalią. Tačiau kiekvieną dieną jis nenustoja tos rizikos, kad neteks visko....
kam neaišku kas yra verslininkas?

Verslininkai tai spekuliantai, kurie nieko gero negamindami ar neaugindami taip pat neatlikdami jokio kuriančio (ar fizinio )darbo pelnosi kitų sąskaita dėl savo "verslumo", kuris yra ne kas kita, o tik apgaudinėjimas pirkėjų ir valstybės pasididinant kainas ir gaunant sau pelną. Tai yra sukčių ir banditų gaujos....
Neblogai, ypač "daugraidžiukiška". Tik paklausti norėjau: "verslininkai" - tai kas? Tai tie, kurie jau "apsivedę" su "vartotojais": buvo biznio šansas "oppurtunity", jie nugalėjo "stigma of failure"=baimę ir dbar konkuruoja aprūpindami vartotojus. Kiek yra "verslininkų", galima suskaičiuoti statistiškai (įmonių registras). Bet kiek yra "would be" verslininkų, Lietuvoje sunku įvardinti. Tai yra pagal anglo-saksus: kiek Lietuva turi tikrų "would be entrepreneurs"? Krizė (finansinė+ekonominė) jų skaičių sumažino ar padidino?---------------


---------------Čiči
2009-10-26 10:22:48
nesuprantu šios naujai pakylusios lt ekonominės žvaigždės: kaž kaip painiai, padrikai, daugraidžiukiškai. Šį karta vienas liko galvoje - nei verslininkai nei tarnautojai, nei politikai nuo pinigų gausos išmintingesniais Lietuvoje netampa, tik turtingesniais? ----
profesoriaus mintys - jega. protingi ir ispejantys argumentai.
Ponai neuzsimirskim, kad ekonomika atspi
Ponai neuzsimirskim, kad ekonomika atspi
Gamyba turi siekti paklausos uzsienio rinkoje ir turime uzdeti akcizus Kinijos prekems Lietuvoje, tuo didindamividaus rinkos galias.
Yra daug blogaiu: yra ir nemažai ilgametesnių bedarbių o, svarbiausia, net neišeinant iš namų nejungiant nei elektros lempučių, daugiabučių gyventojai negali nenešti kelių šimtų šildymo,nuotekų-vandens, šiukšlių įmonėms; o tiems kurie jau galėtų persikelt į senas trobas (sodybų savininkams) kelių dešimčių - šiukšlininkams. Vieni, jei matete, Šiauliuose, berods, pabandė šiai pabaigai pasirengti - požemyje gyventi - ir iš ten varo ten kur mokėti reikia. Manau suiscidų daugės ...
nesuprantu šios naujai pakylusios lt ekonominės žvaigždės: kaž kaip painiai, padrikai, daugraidžiukiškai. Šį karta vienas liko galvoje - nei verslininkai nei tarnautojai, nei politikai nuo pinigų gausos išmintingesniais Lietuvoje netampa, tik turtingesniais? Gal lt kaip ru: visi lyderiai norėtu išnešti nusavintus turtus į ovšorus o apgautus pavalldinius išdu(rnint)i?

Įdomi filosofija. Šiaip, niekada neskaičiuoju pinigų svetimoje kišenėje. Ar tikrai manote, jog įgyjate teisę ar monopolį spręsti, kad jaunas žmogus iki 25 metų ar buvęs bedarbiu metus laiko, turėtų gauti tik 600 Lt. per mėnesį? Iš kur tas monarchizmas ekonomikoje, pats, ko gero, gaunate 6000 – 8000 Lt per mėnesį, jei ne daugiau. Taigi, apie ką mes kalbame? Apie darbo vietų kūrimą, kurios leistų žmogui dirbti bei užsidirbti pragyvenimui ar apie vergų klasės steigimą, kuri leistų verslui išlikti ar net suklestėti.

Ar bent jau turite elementarų supratimą apie tai, kaip žmogus Lietuvoje gali išgyventi už 800 Lt. per mėnesį. Nedirbdamas gal ir gali, bet tik egzistuoti, tačiau einant į darbą vyrui reikia 200 – 300 Lt, o moteriai 300 – 400 Lt daugiau. Sėdėti ant sofos galima ir avint šlepetes bei dėvint treningus, norint eiti į darbą, reikia batų ir kelnių ir talonėlio atsižymėti nereikia, važiuojant į darbą — reikia.

O Marcelijus Martinaitis teisus. Gaunant į rankas 2500 Lt per mėnesį, apie pinigus galima ir negalvoti, jei nesi iškrypęs savo poreikiuose, anot garsaus Lietuvos psichiatro. Tad gal reikėtų pradėti svarstymus nuo kito galo — įvedant lubas visiems išmokėjimams, mokamiems iš biudžeto, kol pasibaigs krizė. Kuo greičiau išspręs problemas, tie, kurie už jas atsakingi, tuo greičiau grįš prie savo buvusių tūkstančių.
keisti pasvarstymai.

"Taigi, viešasis sektorius nevaidina svarbiausio vaidmens, kai kalbama apie nacionalinio ūkio būklę ir jo potencialą." Tai kodėl premjeras taip stengiasi nemažinti viešojo sektoriaus perskirstymo, nesugeba apkarpyti per dešimtmetį užaugintų išmokų ir programų, kad nustotume gyventi po 10 mlrd.Lt./metus į minusą? Tai, kad valdžia rūpinasi "įlieti" 7,8 mlrd. ES pinigų ir turi juos kofinansuoti, pateisina kokius 2-3 mlrd. išlaidų programoms. Kodėl kiti 22 mlrd. (atmetus asignavimus turtui įsigyti ir darbo užmokestį) niekaip nemažėja, o netgi auga lyginant su 2010?

O valdžios "sunkumai", pirmiausia valdančiosios koalicijos, visiems seniai matomi ir žinomi. Tik pono meliano ir kitų išlaidos Druskininkuose ar prabangių automobilių lizingui yra motyvas nemažinti socialinių išmokų ir toliau gyventi ne pagal pajamas?

Galim paprognozuoti, kuo viskas baigsis. Vieną dieną DG, siekdama įtvirtinti savo pozicijas ir reitingus, apkaltins vyriausybę besaikiu išlaidavimu ir nekompetencija, ir pasiųs į atsargą. Arba jai tyliai laiminant ir pasirašinėjant deficitinius biudžetus, vyriausybė prisiskolins tiek, kad eurą, dėl kurio buvo pradėtas regzti Nacionalinis susitarimas, ciniškai pavadintas "UŽ NEPRASKOLINTĄ LIETUVĄ", matysim kaip savo ausis. Valdžios skola nuo 15% per 2 metus pašoks iki 50%-70% BVP ir vietoj to, kad greit pakilti po krizės, dar ilgus metus kapstydamiesi vilksim brangių skolų palūkanas.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų