Vilnietė Emilija viename iš socialinių tinklų pasidalijo „Karališkų“ ledų kaina „Barbora“ internetinėje parduotuvėje.
„Šiandien ledų dėžutė atsieina beveik 9 eurus, o prieš metus, matau, kad už tuos pačius ledus mokėjau 2,99 euro. Ledai pabrango tris kartus“, – skaičiavo moteris.
Komentatoriai atkreipė dėmesį, kad prieš metus tik su akcija už 3 eurus buvo galima nusipirkti šiuos ledus.
„Tikriausiai su akcija juos pernai pirkote, nes šie ledai anksčiau kainuodavo apie 5 eurus. Tačiau dabartinė kaina už ledus tikrai per didelė“, – rašė viena moteris.
Tuo metu kiti komentatoriai juokavo, kad ledai atspindi pavadinimą, ledai – karališki, todėl ir kaina karališka.
Taip pat žmonės atkreipė dėmesį, kad dauguma maisto produktų pabrango iki 8 eurų.
„Jeigu anksčiau už 8 eurus galėjai nusipirkti kelis produktus, dabar už šią sumą išeina vienas indelis brangesnio majonezo ar kilogramas agurkų“, – stebėjosi komentatorė.
Kainos nekomentavo
Portalas tv3.lt susisiekė su internetinės parduotuvės „Barbora“ atstovais. Tačiau jų atsakymas buvo lakoniškas ir kainų jie nekomentavo.
„Tiek ledų, tiek kitų produktų kainas lemia daug skirtingų veiksnių ir vieno esminio neišskirtume“, – komentare rašė „Barboros“ atstovė.
Kiek ledai kainuoja kitose parduotuvėse?
Portalas tv3.lt patikrino, kiek kituose prekybos tinkluose kainuoja „Karališki“ ledai.
Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse šių ledų 0,8 l pakuotė kainuoja 9,09 euro. Tuo metu prekybos tinkle „Rimi“ „Karališkų“ ledų 0,8 l pakuotė atsieis 8,49 euro.
Prekybos tinklas „Norfa“ „Karališkais“ ledais neprekiauja. O prekybos tinklas „Lidl“ siūlo privataus prekės ženklo ledus.
„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė teigė, kad „Karališkų“ ledų asortimente parduotuvės neturi.
„Tačiau kartais siūlome specialių pasiūlymų metu. Mūsų reguliarų asortimentą sudaro tik privataus prekės ženklo ledai, siūlome didelį jų asortimentą ir siekiame užtikrinti geriausias kainas.
Pavyzdžiui, privataus prekės ženklo karamelinio skonio grietininių ledų su lazdynų riešutais arba grietininių ledų su razinomis ir kakaviniu įdaru, 1000 ml pakuotės kaina siekia 2,49 euro“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.
Ūkininkams pienas pinga, o pirkėjams brangsta?
Vasario mėnesio pabaigoje ūkininkai pasipiktinę krentančiomis žaliavinio pieno kainomis paskelbė streiką. Šimtus tonų pieno ūkininkai išpylė tiesiog ant žemės arba išdalijo žmonėms.
Ūkininkai piktinosi, kad jiems supirkimo kaina krenta, o parduotuvėse pieno produktai toliau brangsta.
Tačiau SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas sakė, kad net nukritus maisto žaliavos kainoms, parduotuvėse kainų korekcijų nepamatysime.
„Žaliavos kainoms pasikeitus rinkoje, iš karto mažmeninių prekių kainos nepasikeis.
Be to, daugelyje produktų žaliavos kaina nėra pagrindinė dedamoji. Kitų komponentų: darbo užmokesčio, parduotuvių nuomos, energetikos kainos yra didelės“, – skaičiavo ekonomistas.
Pasak jo, prekybininkai nori ne uždirbti daugiau, bet tiek pat, todėl už visus pabrangimus ir turi susimokėti galutinis vartotojas.
„Prekybininkai nori, kad visos sąnaudos būtų padengtos ir išliktų ta pati pelno marža. Niekas nenori mažesnio pelningumo“, – sakė T. Povilauskas.
dzin man tie ledai.....bet už grikių brangimą neatleisiu.....