Vakar svyravęs daugiau kaip 2 proc. ribose JAV doleris pabrango tik 0,85 proc. nuo 1,3010 iki 1,2900.
Praėjusią dieną nekantriai lauktos naujienos iš iždo sekretoriaus Timothy Geithnero apie JAV bankų gelbėjimo plano vystymo eigą nuvylė rinkos dalyvius. T. Geithneras patvirtino, kad yra svarstoma į bankų gelbėjimo planą įtraukti naujai įsteigtas specialias kompanijas, kurios galės supirkti iki 1 trilijono JAV dolerių vertės „blogo“ bankų turto.
Paskelbdamas šią žinią iždo sekretorius pateikė labai ribotą informacijos kiekį apie plano detales, taip sudarydamas investuotojams įspūdį, kad jau kurį laiką iždas kovoja su suirute kredito rinkoje ir ieško priemonių patenkinti tiek mokesčių mokėtojų, tiek bankų interesus, tačiau realių veiksmų vis nematyti. O Geithnerio pasakymai, kad „mes turime panaudoti veiksmus, kurių dar niekada nebuvome naudoję“ arba „mes padarysime klaidų“, tai tik įrodo.
Nusivylimas dėl bankų gelbėjimo plano aptemdė ir Senato svarstomo 838 mlrd. JAV dolerių ekonomikos skatinimo plano priėmimą. Todėl tiek Senatas, tiek Atstovų rūmai turėtų aktyviau derėtis dėl plano detalių ir palikti kuo mažiau neapibrėžtumų dėl plano dydžio bei išlaidų.
Šiandien rinkoje sulauksime Vokietijos sausio mėn. vartotojų kainų indekso bei JAV gruodžio mėn. užsienio prekybos balanso duomenų, kurie remiantis prognozėmis turėtų mažėti. Taip pat rinkos dalyvius gali sudominti ir Didžiosios Britanijos infliacijos ketvirtinė ataskaita bei gruodžio mėn. nedarbo lygis.
Prastesni, nei tikimasi, duomenys iš Didžiosios Britanijos gali paskatinti rinkos dalyvių lūkesčius, susijusius su bazinės palūkanų normos mažinimu, tačiau išlieka klausimas, ar Anglijos centrinis bankas pasiryš žengti tokį pat žingsnį kaip FED‘as ir sumažinti palūkanas beveik iki nulio.