Spartėjantis indėlių atsiėmimo iš keturių Europos valstybių tempas kelia pavojų ekonomikos augimo atsigavimui ir kenkia pagrindiniam bendros valiutos sistemos principui – integruotai finansinei sistemai.
Remiantis „Bloomberg“ duomenimis, per 12 mėnesių laikotarpį, pasibaigusį liepos 31 d., iš bankų Ispanijoje, Portugalijoje, Airijoje ir Graikijoje iš viso atsiimta 326 mlrd. eurų. Sunki Airijos ir Graikijos bankų būklė pernai įsivyravo ir Ispanijoje bei Portugalijoje.
Indėlių atsiėmimas iš minėtųjų keturių šalių bankų sutampa su maždaug 300 mlrd. lėšų prieaugiu septynių pagrindinėmis laikomų, tokių kaip Vokietija ir Prancūzija, euro zonos valstybių bankuose. Tai veda prie dviejų pakopų bankų sistemos, kuri blokuoja ekonomikos atsigavimą ir nenuovokios Europos centrinio banko (ECB) politikos jau trečiaisiais skolų krizės metais.
„Kapitalo nutekėjimas veda prie euro zonos suirimo ir susiskaldymo tarp periferijos ir centro. Skolindamosi periferijoje kompanijos moka nuo 1 iki 2 procentinio punkto daugiau. Su tokiu skirtumo augimo atkurti negalima“, - teigia „Royal Bank of Scotland Group“ atstovas Albertas Galas (Alberto Galllo).