Portalo tv3.lt skaitytoja Monika (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) skundėsi, kad iš darbo buvo atleista prieš pat karantiną, pasibaigus bandomajam darbo laikotarpiui.
„Mane atleido, nes, pasak įmonės vadovų, aš blogai dirbau, nors jokių nusiskundimų prieš atleidimą nesulaukiau. Tačiau jau visur sklandė kalbos apie koronavirusą ir būsimą karantiną. Manau, įmonė norėjo sutaupyti, todėl mane ir atleido.
Praradusi darbą kreipiausi į Užimtumo tarnybą, tačiau neturiu sukaupusi reikiamo darbo stažo, todėl nedarbo išmokos negavau.
Tada dėl vienkartinės išmokos kreipiausi į Klaipėdos savivaldybę, tačiau mano prašymas buvo atmestas. Gavau atsakymą, kad mane atleido prieš karantiną, o išmoka skiriama tik tiems, kurie buvo atleisti karantino metu“, – skundėsi mergina.
Pasak Monikos, karantino metu susirasti darbą yra sudėtinga.
„Todėl jau 3 mėnesius negaunu jokių pajamų, taip pat auginu mažametį vaiką. Gyvenu su draugu, tačiau susituokę nesame.
Skambinau į savivaldybę keletą kartų ir klausiau, ką man daryti, kur ieškoti pagalbos, tačiau atsakymo nesulaukiu. Žinau, kad anksčiau ar vėliau darbą susirasiu, taip pat man finansiškai padeda šeima ir draugai. Tačiau baisu, kad yra žmonių, kuriems niekas nepadeda. Ką jiems daryti?“, – retoriškai klausė Monika.
Pasak merginos, netekus darbo tenka susidurti ne tik su finansiniais, bet ir emociniais sunkumais.
„Ši situacija, kurioje atsidūriau tikrai nelengva, todėl savivaldybė bent jau galėtų nukreipti pas savanorius, kurie suteikia emocinę paramą. Tačiau net ir to jie nepadaro. Man paskambinus, tik kartoja, kaip gaila, kad atsidūriau tokioje situacijoje. Tačiau jokios realios pagalbos nesulaukiu“, – skundėsi Monika.
Gali kreiptis dėl periodinės pašalpos
Klaipėdos savivaldybei merginos situacija žinoma. Vienkartinės išmokos ji negavo, nes buvo atleista prieš karantiną. Tačiau savivaldybės specialistai paprašė merginos pateikti duomenis apie šeimą, kad galėtų jai skirti socialinę pašalpą.
„Rašte, kurį mergina gavo, parašyta, kad neturime pakankamai duomenų apie ją ir su ja kartu gyvenančių asmenų teisę į piniginę socialinę paramą. Todėl prašėme duomenis patikslinti, tačiau mergina to nepadarė“, – teigia Klaipėdos savivaldybė.
Komentuodama šią situaciją Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antrino savivaldybei ir teigė, kad merginai buvo neskirta vienkartinė materialinė parama. Tačiau ji turi teisę kreiptis dėl socialinės pašalpos, kuri yra periodinė.
„Klaipėdos savivaldybės rašto, kurį mergina gavo, pabaigoje aiškiai sakoma, kad mergina turėtų kreiptis į Socialinių išmokų poskyrį arba prašymą pateikti internetu, ką ir rekomenduotume padaryti.
Taip pat ji turėtų pasiteirauti apie išlaidų už vandenį kompensacijas, kurios taip pat gali būti skiriamos nepasiturintiems gyventojams. Dar egzistuoja šilumos išlaidų kompensacijos, bet jos galbūt šiuo sezonu mažiau aktualios.
Be to, kadangi skaitytoja yra bedarbė, pasibaigus karantinui, arba kai Seimas priims Užimtumo įstatymo pataisą, ji taip pat galės kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl laikinos darbo paieškos išmokos, kuri per mėnesį sudarys 200 eurų ir bus mokama iki 6 mėnesių, bet ne ilgiau nei iki metų pabaigos. Apie galimybę kreiptis dėl šios laikinosios išmokos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuos viešai“, – komentavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.