Įprastai vudu lėlių panaudojimo tikslai skiriasi pagal valstybėse priimtas tradicijas.
Tačiau dažnai manoma, kad mažos figūrėlės gali būti naudojamos kaip priemonė esą siekiant pakenkti kitiems.
Pavyzdžiui, sakoma, kad, jeigu vudu lėlei smeigtuku bus duriama į ranką, kitas asmuo realybėje neva gali pajusti būtent šį skausmą.
O internetiniuose pardavimų portaluose netrūksta įvairių formų vudu lėlių. Tarp jų galima nesunkiai surasti ir dabartinio JAV prezidento Donaldo Trumpo atvaizdą primenančių figūrėlių.
Štai „Ebay.com“ internetinėje parduotuvėje vienas iš internautų siūlo nusipirkti vudu lėlę su D. Trumpo atvaizdu už kiek daugiau kaip 293 JAV dolerių (daugiau kaip 281 eurą).
„Naudojant smeigtukus, jūsų Trumpy yra puikus aksesuaras stebint GOP debatus, vakaro žinias ar bet kur kitur, kur išgirsite D. Trumpo kalbą. Sustabdykite jį!“ – rašoma ant parduodamos vudu lėlės, kurios pavadinimas „Trumpy“.
Tiesa, toje pat elektroninėje parduotuvėje galima nusipirkti ir kiek pigesnių vudu lėlių, kuriose yra pavaizduotas D. Trumpas. Tokių lėlių kaina siekia nuo 50 (virš 47 eurų) iki kiek daugiau kaip 12 JAV dolerių (virš 11 eurų).
Parduodamu vudu lėlių kaina priklauso nuo pačios lėlės dydžio, taip pat medžiagos, iš kurios ji yra pagaminta.
D. Trumpas Ukrainos prezidentą pavadino diktatoriumi
Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodgesas teigia, kad jį nustebino viešojoje erdvėje nuskambėję prezidento Donaldo Trumpo pareiškimai apie Ukrainą. Pasak jo, Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis neturėtų būti vadinamas diktatoriumi.
„Buvau nustebęs išgirdęs šiuos žodžius. Nebandysiu psichologiškai paaiškinti, kodėl jis taip pasakė. Svarbiausia, kad visi ir toliau turime remti Ukrainą. Norėčiau, kad jis taip nekalbėtų“, – ketvirtadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo B. Hodgesas.
„Akivaizdu, kad prezidentas Zelenskis nėra diktatorius, jo palaikymo reitingas yra 57 proc. Bet kuris Amerikos istorinis prezidentas būtų norėjęs turėti tokį palaikymą, ypač ši administracija. Ukraina yra nepriklausoma suvereni valstybė, todėl reikia daryti tai, kas geriausia Ukrainai“, – akcentavo jis.
B. Hodgeso teigimu, šiuo metu vyksta pirmoji derybų dėl taikos fazė. Todėl, pasak jo, Europos valstybių lyderiai turėtų išnaudoti šį laiką išsakant savo pozicijas.
„Dabar yra pirmoji, pasirengimo, fazė, siekiant sėkmingai užbaigti šį karą, apsaugojus Ukrainos suverenitetą, užtikrinus ilgalaikį saugumą. Per šią fazę matysime daug kalbos, daug emocijų, visi bandys išsiaiškinti, kokia yra vieni kitų pozicija“, – kalbėjo jis.
„Dabar Europos lyderiams yra laikas pareikalauti būti įtrauktiems į derybas, kas vyks po ugnies nutraukimo“, – pridūrė B. Hodgesas.
Atsargos generolo teigimu, aštria retorika D. Trumpo administracija siekia sukelti didesnį Europos sujudimą stiprinant gynybą.
„JAV dešimtmečiais buvo ir bus įsipareigojusi Europos saugumui. Nesvarbu, kas buvo prezidentas, mes visada buvome čia. Tai mūsų interesas, visi mūsų stipriausi sąjungininkai yra Europoje, Kanadoje ir Australijoje“, – žurnalistams Seime aiškino B. Hodgesas.
„Prezidentas aiškiai ištransliavo, kad nori sąjungininkų įsitraukimo. Tai nėra nauja, tiesiog šio prezidento pasisakymai pritraukia dėmesį. Prezidentas Nausėda labai taikliai pakomentavo, kad viceprezidento Vance kalba buvo tarsi elektrošokas Europai. Manau, kad administracija būtent to ir nori“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad trečiadienį JAV prezidentas pavadino Volodymyrą Zelenskį diktatoriumi ir pareiškė, kad jis turi veikti greitai, jei Ukraina nori išlikti kaip šalis. Prieš tai jis pažėrė tuos pačius teiginius, kuriuos kartoja Kremlius: kad Ukraina pati kalta dėl karo ir kad V. Zelenskis nėra teisėtas prezidentas.
Savo ruožtu V. Zelenskis apkaltino D. Trumpą pasidavus Rusijos „dezinformacijai“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!