Tokių veiksmų imtasi JAV politikams apkaltinus platformą kenkimu jaunuolių psichinei sveikatai.
„Meta“ pareiškime sakoma, kad ji išbando dirbtiniu intelektu (DI) pagrįstą „apsaugos nuo nuogybių“ įrankį, turintį automatiškai aptikti ir užtušuoti vaizdus su nuogybėmis, siunčiamus nepilnamečiams per programėlės susirašinėjimo sistemą.
„Tokiu būdu gavėjas iškart nemato nepageidaujamo intymaus turinio ir gali pasirinkti, pamatyti jį ar ne“, – naujienų agentūrai AFP sakė Capucine Tuffier, atsakinga už vaikų apsaugą „Meta“ padalinyje Prancūzijoje.
Firma nurodo, kad taip pat siuntinės patariamąsias žinutes visiems, siunčiantiems ar gaunantiems tokius atvaizdus.
Kuria ir kitas saugumo priemones
Taip pat kuriamos priemonės prieš schemas, kai nusikaltėliai ko nors reikalauja grasindami paviešinti intymaus pobūdžio informaciją apie šantažuojamąjį, įskaitant trikdžius galimiems šantažuotojams užmegzti ryšį su paaugliais.
Sausį „Meta“ paskelbė, kad įgyvendins jaunesnių nei 18 metų vartotojų apsaugos platformose priemones, dešimtims JAV valstijų inicijavus teisinius veiksmus ir apkaltinus kompaniją pelnantis „iš vaikų skausmo“.
Nutekintas „Meta“ vidaus tyrimas, apie kurį pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“ ir paslapčių viešintoja, buvusi „Facebook“ inžinierė Frances Haugen, parodė, kad kompanija seniai žinojo apie jos platformos keliamus pavojus jaunimo psichinei sveikatai.
Ketvirtadienį „Meta“ nurodė, kad naujausi jos įrankiai grindžiami kompanijos „seniai vykdomu darbu siekiant padėti apsaugoti jaunimą nuo nepageidaujamų ar potencialiai žalingų kontaktų“.
„Išbandome naujas savybes, kad padėtume apsaugoti jaunimą nuo šantažo pasitelkiant seksualinio pobūdžio vaizdus ir piktnaudžiavimo intymiais vaizdais, ir kad būtų sunkiau galimiems sukčiams bei nusikaltėliams bendrauti su paaugliais“, – nurodė kompanija.