Šiuo metu, kai darbo ieškoma kur kas labiau nei siūloma, gyventojai ryžtasi be nuolatinio darbo dar dirbti papildomai, kad jų gaunamos ir šiemet sumažėjusios pajamos būtų bent šiek tiek didesnės.
Daugumai atlyginimai mažėjo
Statistikos departamentas savo pranešime informuoja, jog trečiąjį šių metų ketvirtį vidutinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje sumažėjo 1,4 proc., o valstybės sektoriuje – 1,9 proc., lyginant su antruoju šių metu ketvirčiu.
Tokias pat tendencijas atspindi ir darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktas tyrimas: net 70 proc. respondentų atlyginimas šiais metais mažėjo. Alga nekito tik 25 proc. tyrime dalyvavusių asmenų, o vos 5 proc. jų šiemet gavo didesnį atlyginimą.
Sunku surasti papildomą darbą
Kartu su sumažėjusiais atlyginimais atsirado poreikis ieškotis papildomo darbo, kuris garantuotų didesnes bendrąsias pajamas. Ir nors papildomai dirbantis darbuotojas darbdaviui kainuoja mažiau, šiandien susirasti papildomą darbą – nelengvas uždavinys. Atliktas tyrimas rodo, kad retai pavyksta įsidarbinti, dalyvavus vienoje atrankoje. Didesnė tikimybė tuomet, kai pretenduojama ne pagal vieną, bet kelis darbo pasiūlymus.
Pagrindinės įsidarbinimo problemos
Ieškantieji papildomo ar nuolatinio darbo žmonės sunkmečiu susiduria su ne viena problema. Dauguma tyrime dalyvavusių respondentų (38 proc.) teigia, kad didžiausia jų problema yra tai, jog šiuo metu niekam nereikia naujų darbuotojų, tik stengiamasi išlaikyti jau esamus ir laiku sumokėti už jų atliktą darbą.
Likusieji apgailestauja, kad įmonės šiuo metu siūlo itin prastas darbo sąlygas, kurios neatitinka jų poreikių. Respondentai pažymi, jog ne visi darbdaviai, gavę gyvenimo aprašymą, pakviečia pokalbiui. Dažnai pasitaiko, jog po pirmojo pokalbio darbdaviai nebepaskambina. Tačiau tyrimo dalyviai sutinka – šiuo metu itin svarbu nenuleisti rankų, aktyviau ir atkakliau nei anksčiau ieškoti sau tinkančių darbo skelbimų ir kandidatuoti į juose siūlomas darbo vietas.