„Žiūrėsim, ką galime padaryti, vertinsime visą situaciją, susitiksime su bendruomene, su darbuotojais žirgyno ir tikrai stabdome visus privatizavimo procesus. Procesai tikrai yra pažengę, įsivažiavę, aš tik mėnesį dirbu ir turiu dabar suvaldyti šitą krizę, turiu šitą ambiciją, bet į tą krizę buvo eita eilę metų“, – BNS sakė I. Hofmanas.
Ministras teigė artimiausiu metu planuojantis susitikti su bendruomene ir aptarti situaciją dėl žirgyno uždarymo. Jis pabrėžė, kad problemos, lėmusios šį sprendimą, yra įsisenėjusios.
„Su bendruomene susitinkame penktadienį pirmą valandą, kalbėsimės, spręsime. Kiek pavyko susirinkti informacijos, į tą dabartinę situaciją buvo eita ilgą laiką, žirgynas dirbo nuostolingai eilę metų, gal keturis, gal ir daugiau, ankstesnės ministerijos, vadovybės tą žinojo ir matė, bet nieko nesiėmė spręsti iš esmės. Kokie sprendimai buvo, negaliu komentuoti, bet situacija iš esmės liko, kokia ir buvo – nekokia“, – aiškino I. Hofmanas.
Anot jo, žirgyną reikia išsaugoti, nes tai yra daugiau nei tik verslas.
„Daug sportininkų mūsų ten laikydavo žirgus, naudodavosi hipodromu, žirgynas taip pat atlieka ir valstybės vieną iš funkcijų – genofondo išsaugojimo. Saugomos yra trys žirgų rūšys, žemaitukai, trakėnai ir Lietuvos sunkieji, bet čia per tris padalinius“, – aiškino I. Hofmanas.
„Aš suprantu, kad esant laisvai rinkai valstybė neturėtų užsiimti verslu, kurį gali pasiūlyti šiaip verslas, nes ne valstybės funkcija užsiimti verslu, valstybė nėra geras verslo valdytojas, taip jau yra, tai turi daryti privatus kapitalas, bet yra ta situacija, kad, kaip ir sakiau, tai yra daugiau nei tik žirgynas“, – pabrėžė ministras.
Pernai gruodį Lietuvos žirgynas pranešė uždarantis padalinį Riešėje šalia Vilniaus, o sprendimą lėmė nuostolinga jo veikla, nuostoliai sudaro didžiąją dalį bendro bendrovės nuostolio.