„Reta galimybė tapti pasiturinčiu“, – apie projektą socialiniame tinkle „Facebook“ rašo socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.
Pažymėtina, kad už paramą galima įsigyti įrangą ir / ar įsirengti patalpas naujam verslui.
Anot jo, verslas turėtų prisidėti prie Lietuvos žaliosios ir skaitmeninės transformacijos, bet kriterijai – gana platūs, Mat anksčiau paramą gavo grožio salonas (nes naudos lazerį) ir buhalterė (nes pirko kompiuterį darbui nuotoliu).
„Manau, kad čia – ne patys geriausi pavyzdžiai, bet buvo daug apribojimų, kas galėjo kreiptis (nedirbantys ar uždirbantys mažai), todėl gal ir naivu buvo tikėtis labai pažangių verslo idėjų.
Dabar pašalinome daugelį apribojimų pareiškėjams, t.y. gali registruotis ir dirbantys bei uždirbantys, bet griežčiau vertinsime pačias verslo idėjas“, – nurodo V. Šilinskas.
Paraiškas galima teikti iki liepos
Viceminstras pažymi, kad prioritetą (papildomų balų vertinant paraiškas) vis dar gaus:
- auginantys vaikus. 70 proc. tėčių ar mamų po vaiko priežiūros atostogų į tą patį darbą grįžti nežada, o įgyta patirtis gali būti vertinga kuriant savo verslą;
- studentai. Jie dažnai turi gerų idėjų iš studijuojamos srities, tačiau neturi kapitalo verslo pradžiai;
- grįžtantys į Lietuvą. Jie galėtų gerąją užsienio įmonių patirtį (tiekėjai, procesai, pirkėjai) pritaikyti gimtinėje, be to, grįžtantys piliečiai yra milžiniška vertė;
- jaunimas iki 29 m., taip pat vyresni (50 ir daugiau metų amžiaus) ar asmenys su negalia, nes jiems sunkiau susirasti darbą;
- tie, kurie kurs darbo vietas didesnio nedarbo regionuose, t. y. kur labiausiai trūksta darbų.
„Žinote kas svarstė pradėti verslą, bet iki šiol dvejojo? Paraginkite nedvejoti ir imtis veiksmų“, – pabrėžia V. Šilinskas.
Jis pažymėjo, kad paraiškos priimamos tik iki liepos 2 d.