„Savivaldybių pinigų pavogimui – ne. Manau, kad tai netinkama priemonė. Ypatingai kai šiais laikais, kai kalbame, jog reikia mažinti atotrūkį tarp centrų ir savivaldybių, vykdyti regioninę politiką. Tokie siūlymai prieštarauja tokiems tikslams“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė G. Nausėda.
Šalies vadovas mano, kad tarp Laisvės partijos siūlymų esantis akcizų lengvatų gazoliams panaikinimas – svarstytina idėja.
„Nemanau, kad čia galime surinkti ženklią sumą, bet kaip vienas iš galimų šaltinių tai gali būti“, – sakė jis.
G. Nausėda toliau palaiko pelno mokesčio didinimą kaip pagrindinį gynybos finansavimo šaltinį. Anot jo, priklausomai nuo poreikių, šį mokestį galima padidinti iki 2 proc. punktų.
„Geriausias kelias yra per verslo pajamų apmokestinimą ir kuriant didesnį progresyvumą. Pasisakyčiau už pelno mokesčio papildomą procentą. Pasiskaičiavus poreikį tai gali sudaryti iki 2 proc.“ – aiškino G. Nausėda.
Taip pat prezidentas toliau paskatino institucijas apsvarstyti skolinimosi galimybę. Anot jo, tiek 2023 m., tiek 2024 m. šis variantas nėra tinkamai išnaudojimas.
„Skolinimosi opcija buvo numatyta tiek 2023 m. biudžete, bet ja nebuvo pasinaudota. Ji taip pat numatyta 2024 m. biudžete, kur galima skolintis iki 3 proc. nuo BVP, nuo dabar planuojamo 2,75 proc. skolos lygio. Svarbiausia, kad tuo reikia naudotis“, – aiškino jis.
ELTA primena, kad trečiadienį Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė pristatė partijos siūlymus, kurie leistų padidinti gynybos biudžetą 420 milijonų eurų.
Anot jos, Laisvės partija pritaria gyventojų pajamų mokesčių perskirstymui iš savivaldybių pagal Finansų ministerijos siūlymą. Tai atneštų apie 150 mln. eurų.
Laisvės partija taip pat siūlo kelti akcizus kurui – mazutui, angliai, dyzelinui, gazoliui žemės ūkyje, taip pat alkoholiui ir tabakui. Tai taip pat papildytų iždą 150 mln. eurų.
Galiausiai A. Armonaitė taip pat pritaria pelno mokesčio augimui vienu procentiniu punktu – tai atneštų 120 mln. eurų.
Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.