• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus, turinčius žemės sklypus, teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei įtraukimui į miško žemės apskaitą.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia gyventojus, turinčius žemės sklypus, teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei įtraukimui į miško žemės apskaitą.

REKLAMA

Teikiama parama – galimybė gyventojams labai tiesiogiai prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

900 eurų kompensacija

Dotacijoms numatyta skirti 4 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų. Kompensacijos dydis vienam pareiškėjui – 900 eurų (su PVM) už 1 hektarą.  

Bendra paramos suma apskaičiuojama teikiant paraišką. Skiriama dotacija yra vienkartinė ir teikiama pagal unikalų žemės sklypo numerį. 

Kreiptis dėl paramos kviečiami fiziniai asmenys, esantys ne miško paskirties žemės, kurioje savaime užsisėjo ir sudygo medžiai (savaiminukai), savininkais.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal šiuo metu galiojančias Miškų įstatymo nuostatas, medžių savaiminukais, kurių vidutinis amžius ne mažesnis kaip 20 metų, apaugusi ne miško žemė inventorizuojama ir įtraukiama į apskaitą kaip miškas aplinkos ministro nustatyta tvarka. Jaunesniais kaip 20 metų medžių savaiminukais apaugę plotai apskaitomi mišku tik žemės savininkui pageidaujant.  

REKLAMA

Norint sulaukti finansinės paramos ir medžių savaiminukais apaugusius plotus įtraukti į miško žemės apskaitą, gyventojai turėtų kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą (VMT) dėl žemės ploto inventorizacijos ir medžių savaiminukų įvertinimo.

Sulaukus VMT sprendimo dėl medžių savaiminukų inventorizacijos bei gavus atitinkamus dokumentus, teikiama paraiška paramai gauti.

Kartu su paraiška būtina pateikti dokumentą, įrodantį nuosavybės teisę į žemės sklypą ir VMT sprendimą dėl medžių savaiminukų inventorizacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Jei paraišką teikia ne žemės savininkas, o kitas asmuo, reikia pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą arba internetu sudarytą ir VĮ Registrų centro Įgaliojimų registre įregistruotą įgaliojimą. 

Nuo paraiškos pateikimo dienos per ne daugiau kaip 6 mėnesius turi būti pateiktas paramos mokėjimo prašymas. Su šiuo prašymu būtina pateikti miškų kadastro pažymą, patvirtinančią, kad medžių savaiminukais apaugęs ne miško žemės plotas įtrauktas į miško žemės apskaitą.

Taip pat būtina pateikti nekilnojamojo turto (NT) kadastro išrašą, įrodantį, kad medžių savaiminukais apaugęs plotas NT kadastre pažymėtas kaip miškas (miško žemės naudmena) ir jam nustatytos specialiosios miško naudojimo sąlygos. 

tv3.lt

kažkas už tai gaudavo baudą. miškus plynai iškirto, tada jau ir savaiminukai miškas :)
100% Jūs teisi. Jonavos rajone, kurį užgrobę sinkevičių klanas, steigiau ūkininko sodybą, tai tris metus teismuose vargau. Prisigalvoja visokių teritorijų, tai net negali naudot žemės pagal paskirtį. Pagal juos uogininkystė ir bitininkystė yra tarši veikla. Administracijos direktoriaus pasiūlymas buvo "jei kas nepatinka parduok ir nusipirk kitur". Sako, reikia visus gyventojus suvaryti į miestus, prikabinti kamerų "jų pačių saugumui" ir ramiai vogti ( pagal juos " naudotis tarnybine padėtimi" arba "painioti interesus")
Cia jau atviri spastai.Kazkaip per mazai siulo parduot velniui siela.Paimk parama ir visa gyvenima busi vergas toje zemeje. Nieko negalesi be ju leidimo nei sausuolio pasiimt.Kitur buna uzslepti spastai.o cia jau beveik atviri.Misko zemeje nei tvenkinio neissikasi nei jokios statybos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų