• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant sumažinti socialinę atskirtį Lietuvoje, verslas galėtų būti labiau apmokestintas, teigia premjeras Gediminas Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų taip - ir pelnai, ir didžiulis turtas valdomas. Daugelyje šalių jis yra labiau apmokestintas, teisingiau, mano požiūriu. Nereikėtų apmokestinti kaip nors papildomai tų pelnų, kurie yra investuojami į naujas technologijas, čia tikrai turėtų būti paskatos. Prabangos prekės daugelyje užsienio šalių yra labiau apmokestintos ir būtent šių mokesčių pagalba yra remiami socialiai remtini žmonės“, - interviu Žinių radijui sakė premjeras.

REKLAMA

Apie kurio nors konkretaus mokesčio koregavimą jis nekalbėjo.

„Ne, aš tikrai šiandien nekalbu apie jokius konkrečius mokesčius, negalima vieno mokesčio išskirti. Visa mokesčių sistema turi būti socialiai teisingesnė Lietuvoje, tam mes pribrendome ir to sieksime“, - sakė G. Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šių metų pradžios panaikintas socialinis mokestis, kurį kaip pelno mokesčio dalį dvejus metus mokėjo įmonės.

Mokytojams atlyginimus įsipareigojusios pakelti Vyriausybės vadovas šią savaitę užsiminė, kad biudžete atsirasiantį lėšų trūkumą ketinama kompensuoti didesniais mokesčiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot G. Kirkilo, svarstoma galimybė 1-2 proc. didinti perskirstomo bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį, galbūt didinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) ir alkoholio akcizą. Šiuos siūlymus Seimui ketinama pateikti gegužę kartu su progresinių mokesčių įstatymo projektu.

REKLAMA

G. Kirkilas neseniai tvirtino, kad progresiniai mokesčiai galėtų būtų įvesti ne anksčiau kaip nuo 2009 metų, o dabar galiojantis 24 proc. tarifas dideles pajamas gaunantiems gyventojams tikriausiai būtų didinamas. Jo teigimu, norint pereiti prie progresinių mokesčių, būtinas visuotinas pajamų deklaravimas, taip pat turi būti apmokestinamas nuomojamas turtas.

Socialdemokratų partija pernai buvo parengusi Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūlė pajamas iki 1000 litų apmokestinti 15 proc. mokesčiu, o didesnėms pajamoms taikyti 27 proc. tarifą.
Gyventojų pajamų mokestis nuo šių metų sausio 1 dienos sumažintas nuo 27 iki 24 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų