Pasak EK interneto svetainėje pirmadienio pavakarę paskelbto pranešimo, šiuo tyrimu bus siekiama „įvertinti, ar bendrovė galėjo pažeisti DSA, kovo mėnesį pristačiusi „TikTok Lite“ Prancūzijoje ir Ispanijoje“.
„TikTok Lite“ yra mažesnė visame pasaulyje sparčiai išpopuliarėjusios „TikTok“ programėlės, priklausančios Kinijos technologijų milžinei „ByteDance“, versija, užimanti mažiau atminties išmaniajame telefone ir sukurta naudotis esant lėtesniam interneto ryšiui.
Tyrimas pradėtas dėl „TikTok Lite“ funkcijos, leidžiančios vartotojams gauti taškų už tam tikrų „užduočių“ atlikimą, pavyzdžiui, vaizdo įrašų peržiūrėjimą, mygtuko „Patinka“ paspaudimą, prenumeravimą ar dalijimąsi, ir surinktus taškus vėliau iškeisti į kuponus ar dovanų korteles.
Anot EK, ši atlygio sistema pasiūlyta „iš anksto atidžiai neįvertinus su ja susijusių rizikų, ypač rizikos dėl galimo priklausomybės formavimosi“.
Balandžio 17-ąją EK paprašė platformos operatorės pateikti „TikTok Lite“ rizikos vertinimo ataskaitą, tačiau per nustatytą 24 valandų laikotarpį ji to nepadarė.
Dabar platformos operatorė privalo tokią ataskaitą pateikti per parą ir turi laiko iki gegužės 3-osios pateikti kitą paprašytą informaciją. Priešingu atveju EK gali skirti baudą arba sustabdyti „TikTok Lite“ tokių apdovanojimų funkciją Europos Sąjungos valstybėse narėse.
„Įtariame, kad „TikTok Lite“ funkcija yra toksiška ir sukelia priklausomybę, ypač vaikams“, – pareiškė už vidaus rinką atsakingas eurokomisaras Thierry Bretonas (Tjeri Bretonas) ir perspėjo, kad „TikTok“ teks pateikti „įtikinamus saugumo įrodymus“ sankcijoms išvengti.
Savo ruožtu „TikTok“ išreiškė nusivylimą naujuoju EK tyrimu.
„Esame nusivylę šiuo sprendimu – „TikTok Lite“ apdovanojimų sistema neprieinama jaunesniems nei 18 metų asmenims ir yra ribojamas vaizdo įrašų peržiūrų skaičius per dieną. Esame pasirengę tęsti diskusijas su EK“, – sakė Kinijos kompanijos atstovas.
Pirmąjį oficialų „TikTok“ tyrimą Briuselis pradėjo vasarį dėl nepilnamečių apsaugos internete taisyklių galimų pažeidimų pagal DSA.