Europoje investuotojai lauks preliminarių spalio mėnesio verslo pasitikėjimo indeksų. Laukiama gerėjančių gamintojų lūkesčių iš Prancūzijos ir Vokietijos verslo atstovų, tad ir bendras euro zonos indeksas gali ūgtelėti nuo 52,2 iki 52,4 punkto. Trečiadienį bus skelbiamas euro zonos vartotojų pasitikėjimo indeksas, kuris antrą rudens mėnesį galėjo nežymiai pagerėti. Vokietijoje penktadienį paaiškės IFO indeksai. Atsižvelgiant į prieš tai skelbtus ZEW indeksus, IFO rodikliai taip pat turėtų atspindėti augantį Vokietijos verslo sektoriaus pasitikėjimą.
Lenkijoje laikysis žemos palūkanų normos
Lietuvos kaimynė Lenkija šią savaitę paskelbs mažmeninės prekybos statistiką. Makroekonominė aplinka Lenkijoje artimiausiu metu išliks niūri, o šalies centrinis bankas toliau laikys istoriškai žemą Lenkijos zloto bazinę palūkanų normą (šiuo metu ji yra 2,5 proc.). Tai turėtų patvirtinti ir mažmeninė prekybos statistika, kai bus fiksuotas mėnesinis prekybos smukimas (apie 0,2 proc.). Tiesa, metinis augimas vis dar gali siekti apie 4 proc.
Duomenys iš JAV
Po JAV Kongreso sprendimo, kuriuo buvo patvirtintas finansavimas valstybiniam sektoriui iki kitų metų sausio 15 d. bei naujos skolos limitas iki vasario 7 d., visi valstybiniai statistikos biurai vėl įprastai skelbs makroekonominius rodiklius. Antradienį pagaliau bus paviešinti rugsėjo mėnesio darbo rinkos rodikliai, kurie gali būti geresni nei rugpjūtį dėl didesnio darbo jėgos poreikio paslaugų sektoriuje. Iš nekilnojamojo turto sektoriaus sulauksime naujienų apie rugsėjo mėnesio naujų ir nenaujų būstų pardavimus bei išduotus statybos leidimus. Prognozuojama, jog nenaujų būstų pardavimai smuko 3,3 proc., o naujų – kilo 1 proc. Statybų leidimų skaičius rugsėjį galėjo augti 2,1 proc. Taip pat svarbūs bus pramonės produkcijos ir ilgalaikių užsakymų pokyčių rodikliai, kurie rugsėjį galėjo parodyti atitinkamai 0,4 ir 2,0 proc. augimą.
Parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas