Kartu su ES valstybių narių įsipareigojimais skirti lėšų Europos komanda patvirtina savo tvirtą įsipareigojimą remti Pasaulinį fondą. Europos komandos bendras įnašas 2023–2025 m. sudarys daugiau kaip 4 mlrd. EUR. Pasaulinis fondas – tarptautinė kovos su AIDS, tuberkulioze ir maliarija partnerystė – per pastaruosius 20 metų jau išgelbėjo 50 mln. gyvybių. Naujuoju įnašu papildoma 150 mln. EUR suma, šiais metais iš ES biudžeto skirta Pasaulinio fondo reagavimo į COVID-19 mechanizmui (C19RM), siekiant padėti šalims padengti išlaidas, susijusias su asmeninėmis apsaugos priemonėmis, diagnostiniais tyrimais ir terapiniais vaistais.
Skelbdama naująjį ES įsipareigojimą skirti lėšų 2023–2025 m. laikotarpiui, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Po to, kai suvienijome jėgas kovai su COVID-19, turime grįžti prie pastangų įveikti kitas mirtinas ligas. Pasaulinis kovos su AIDS, tuberkulioze ir maliarija fondas padeda išgelbėti milijonus gyvybių. Todėl ES įnašą į Pasaulinį fondą padidinsime iki 715 mln. EUR. Tai bus gyvybiškai svarbu milijonams žmonių ir padės užtikrinti geresnę visų žmonių sveikatą.“
Už tarptautinę partnerystę atsakinga Europos Komisijos narė Jutta Urpilainen pridūrė: „Nuo 2002 m., kai buvo įsteigtas Pasaulinis fondas, ES yra aktyvi jo rėmėja, o artimiausiais metais mūsų indėlis labai išaugs ir bus net 30 proc. didesnis. Padedame pasauliui sėkmingai kovoti su trimis mirtinomis ligomis ir stiprinti sveikatos priežiūros sistemas, kad galėtume geriau reaguoti į būsimas pandemijas ir kitas ligas. ES įsipareigojimas užtikrinti geresnę visų žmonių sveikatą bus dar kartą patvirtintas mūsų būsimoje Visuotinėje sveikatos strategijoje, kuri yra strategijos „Global Gateway“ dalis ir kuri bus pristatyta vėliau šį rudenį.“
Pasaulinis fondas siekia 2023–2025 m. laikotarpiu surinkti bent 18 mlrd. JAV dolerių, kad būtų išgelbėta 20 mln. gyvybių, išvengta daugiau kaip 450 mln. užsikrėtimo atvejų, 64 proc. sumažintas mirčių nuo ŽIV, tuberkuliozės bei maliarijos skaičius ir sukurtas sveikesnis ir teisingesnis pasaulis.
Iš 18 mlrd. JAV dolerių 6 mlrd. USD būtų investuota į sveikatos priežiūros sistemų ir bendruomenių tinklų stiprinimą. Taip būtų gerokai sustiprintas Fondo vaidmuo remiant šalių pastangas kurti labiau į žmonių poreikius orientuotas ir integruotas sveikatos priežiūros sistemas, kad būtų galima geriau pasirengti užkirsti kelią infekcinių ligų keliamai grėsmei, ją nustatyti ir į ją reaguoti.