JAV technologijų milžinė pažadėjo padaryti viską, ko reikia, kad išspręstų problemas dėl konkurencijos.
Europos Komisija (EK) praėjusiais metais pradėjo tyrimą, kurį paskatino 2020-aisiais konkurentės „Slack“ pateiktas skundas.
EK informavo „Microsoft“ apie savo preliminarią nuomonę, kad įmonė pažeidė ES antimonopolines taisykles, nes „Teams“ pridėjo prie savo debesų kompiuterijos paketų „Office 365“ ir „Microsoft 365“, į kuriuos įeina programos „Word“, „Excel“ ir „Powerpoint“.
Dar prieš pateikiant kaltinimus „Microsoft“ bandė išsklaidyti ES susirūpinimą ir „Teams“ išėmė iš paketo Europoje, o balandį šią politiką išplėtė visame pasaulyje.
ES taip pat nerimavo, kad „Microsoft“ galėjo apriboti „Teams“ konkurentų ir jos pačios programų sąveiką, nors 2023 metais rugsėjį bendrovė pristatė tam tikrų patobulinimų.
Tačiau komisija teigė, kad „Microsoft“ pakeitimai buvo nepakankami.
„Komisija preliminariai mano, kad šių pakeitimų nepakanka susirūpinimą keliantiems klausimams spręsti ir kad konkurencijai atkurti reikia daugiau „Microsoft“ elgesio pakeitimų“, – sakoma EK pareiškime.
Už konkurenciją atsakinga eurokomisarė Margrethe Vestager sakė, kad „Microsoft“ dabar turi galimybę atsakyti į mums rūpimus klausimus“.
Bendrovė galės pasiūlyti, kokių įsipareigojimų imsis, kad išvengtų didelės baudos, o jos prezidentas Bradas Smithas (Bredas Smitas) užsiminė, kad „Microsoft“ norėtų imtis tolesnių veiksmų.
„Atskyrę „Teams“ ir ėmęsi pirmųjų sąveikos veiksmų, vertiname šiandien suteiktą papildomą aiškumą ir stengsimės rasti sprendimus, kad išspręstume likusius komisijos nuogąstavimus“, – sakoma B. Smitho pareiškime.
Aiškus terminas, per kurį šis tyrimas turi būti baigtas, nėra nustatytas, o nepalankių išvadų atveju „Microsoft“ gali tekti sumokėti solidžią baudą arba imtis kitų nurodytų priemonių.