Pasak B. Gateso, mažai tikėtina, kad technologijos visiškai pakeis žmones, tačiau tai gali padėti įgyvendinti idėją, kad 3 darbo dienos per savaite taptų realybe, rašo „Business Insider“.
Prognozuoja, ko galime tikėtis
Milijardierius, tinklalaidėje „Kas Dabar?“ paklaustas, kokią grėsmę darbo vietoms ateityje gali kelti dirbtinio intelekto plėtojimas, pasak B. Gateso, vieną dieną gali nutikti taip, kad žmonės „nebereikės dirbti taip sunkiai“.
„Jeigu staiga atsidurtumėte visuomenėje, kur reikėtų dirbti tik tris dienas per savaitę, tikėtina, kad tai būtų gerai“, – kalbėjo jis.
Pasak milijardieriaus, gali egzistuoti pasaulis, kuriame „mašinos galės pagaminti maistą“ ir kitus daiktus, o žmonėms nereikėtų dirbti daugiau kaip penkias dienas, kad galėtų sukaupti pinigų pragyvenimui.
Tiesa, nors pripažįstama, kad iš tiesų dirbtinis intelektas gali atnešti teigiamų dalykų, visgi anksčiau B. Gatesas įspėjo apie galimą tokios technologijos plėtojimo riziką.
"Nemanau, kad dirbtinio intelekto poveikis bus toks pat dramatiškas kaip pramonės revoliucija, tačiau jis tikrai bus reikšmingas kaip asmeninio kompiuterio atsiradimas. Tekstų redagavimo programos nepanaikino biurų darbo, bet pakeitė jį visiems laikams. Darbdaviai ir darbuotojai turėjo pristaikyti ir tą jie padarė", – tąkart kalbėjo B. Gatesas.
B. Gatesas anaiptol nėra vienintelis verslo atstovas, kuris prognozuoja, kad dėl dirbtinio intelekto atsiradimo darbo savaitė iš tiesų galėtų sutrumpėti.
Štai „JPMorgan“ generalinis direktorius Jamie Dimonas teigė, kad dėl dirbtinio intelekto atsiradimo kitą darbuotojų karta turės dirbti tik 3,5 dienos per savaitę.
„Jūsų vaikai gyvens iki 100 metų ir nesusidurs su onkologinėmis ligomis dėl technologijų plėtojimosi“, – pridūrė J. Dimonas.