Susitarimas leis išvengti didelės apimties streiko didžiausioje Europos ekonomikoje.
Manoma, kad susitarimas bus atidžiai stebimas visame žemyne, susiduriančiame su gausių kolektyvinių veiksmų grėsme, darbuotojams reikalaujant didesnių atlyginimų išaugusių sąnaudų, ypač energijai, fone.
Susitarimas su profsąjunga „IG Metall“, atstovaujančia pagrindinių Vokietijos metalo ir elektros sektorių darbuotojams, į kurį bus lygiuojamasi nustatant atlyginimus visoje šalyje, buvo pasiektas penktadienį po kelias savaites trukusių derybų ir jų pertraukų.
Vadinamajame „bandomajame susitarime“, sudarytame pietinėje Badeno-Viurtembergo žemėje, kuris, kaip tikimasi, galiausiai apims apie 3,9 mln. darbuotojų visoje Vokietijoje, nustatyta, kaip darbo užmokestis bus padidintas dviem etapais – 2023 ir 2024 metais.
Susitarta ir dėl 3 tūkst. eurų (3,100 JAV dolerių) išmokų, skirtų kovai su infliacijos poveikiu.
„Darbuotojai greitai turės žymiai daugiau pinigų savo kišenėse – ir visam laikui“, – pažymėjo „IG Metall“ prezidentas Joergas Hofmanas.
Profsąjunga iš pradžių ragino padidinti atlyginimus 8 proc. per 12 mėnesių – tai būtų buvęs didžiausias padidinimas nuo 2008 metų.
Profsąjunga vienija įvairių pagrindinių verslų – nuo automobilių iki elektronikos gamybos – darbuotojus.
Darbuotojai pastaruoju metu didino spaudimą darbdaviams, surengdami demonstracijas ir daugybę „įspėjamųjų trumpalaikių streikų“ spalio pabaigoje.
Jei susitarimas nebūtų buvęs pasiektas, profsąjunga buvo pasirengusi pradėti rimtesnius streikus, kurie truktų po 24 valandas.
Nors įmonės patiria spaudimą didinti atlyginimus, kad galėtų susidoroti su didėjančiomis sąnaudomis, baiminamasi, kad per staigus jų padidinimas gali paskatinti ir taip aukštą infliaciją.