„Nustatėme sutrikimo priežastį ir mastą, sistema buvo atkurta“, – teigė oro bendrovė, antra pagal dydį po „All Nippon Airways“ (ANA).
JAL socialiniame tinkle „X“ paskelbė, kad dėl „didelės duomenų atakos“ nebuvo nutekinta jokia klientų informacija ir saugumas nenukentėjo.
Japonijos žiniasklaida teigė, kad tai galėjo būti vadinamoji paskirstytų paslaugų trikdymo ataka (angl. distributed denial-of-service, DDoS), kuria siekiama perkrauti ir sutrikdyti interneto svetainę ar serverį.
Incidento metu buvo sustabdytas bilietų pardavimas į ketvirtadienį išvykstančius vietinius ir tarptautinius skrydžius, tačiau dabar jų pardavimas atnaujintas, pranešė JAL.
24 vidaus skrydžiai vėlavo daugiau nei pusvalandį
Nors kibernetinė ataka nesukėlė didelių sutrikimų, oro bendrovė anksčiau pranešė, kad 24 vidaus skrydžiai vėlavo daugiau nei pusvalandį.
Dėl problemų, susijusių su vežėjo bagažo registravimo sistema, buvo vėlavimų keliuose Japonijos oro uostuose, pranešė vietos žiniasklaida.
JAL – tik dar viena iš daugelio Japonijos įmonių, nukentėjusių nuo kibernetinės atakos.
2023 metais užpulta šalies kosmoso agentūra JAXA, nors nebuvo prieita prie slaptos informacijos apie raketas ar palydovus.
Tais pačiais metais vienas judriausių Japonijos uostų nukentėjo nuo išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos, dėl kurios kaltinama Rusijoje įsikūrusi grupė „Lockbit“.
2022-aisiais dėl kibernetinės atakos prieš „Toyota“ tiekėją geriausiai parduodamų automobilių gamintojas buvo priverstas sustabdyti veiklą šalies gamyklose.
Birželį buvo įvykdyta didelė kibernetinė ataka prieš populiarią Japonijos vaizdo įrašų dalijimosi svetainę „Niconico“.