• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiabučio namo Kaune gyventojams karštos dienos dar labiau apsunko. Jo gyventojai pasakoja, kad namuose jau kelias dienas nėra vandens – neįmanoma ne tik nusiprausti, bet ir gamintis maisto ar tiesiog nusiplauti rankų. Tuo metu „Kauno vandenys“ vyriškiui žada atvežti geriamojo vandens.

Daugiabučio namo Kaune gyventojams karštos dienos dar labiau apsunko. Jo gyventojai pasakoja, kad namuose jau kelias dienas nėra vandens – neįmanoma ne tik nusiprausti, bet ir gamintis maisto ar tiesiog nusiplauti rankų. Tuo metu „Kauno vandenys“ vyriškiui žada atvežti geriamojo vandens.

REKLAMA

Nors vanduo mieste esančiame daugiabutyje dingsta ne pirmą kartą, savivaldybės įmonė esą neskuba spręsti problemos, su kuria susiduria ir šeimos su mažais vaikais ir vyresni gyventojai.

Vandens nėra beveik savaitę

Kaunietis Žygimantas, nesulaukdamas reakcijos iš bendrovės „Kauno vandenys“, savo problema dalijasi viešai.

„Pastaruoju metu kokias 5–7 dienas mūsų vandens spaudimas yra labai prastas arba jo visai nėra – negalima nusiprausti rankų (pandemijos laikotarpiu!), nuleisti tūliko, pasidaryti valgyti, išsiplauti indų ir pan. Nekalbu apie senus žmones mūsų name ar kaimynus, kurie turi mažus vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai kartojasi trečius metus iš eilės, o problema nesprendžiama. Kai tik gauname karščius +30 ar daugiau – mes netenkame vandens. Prie +30 be vandens... nesiplėsiu“, – laiške tv3.lt redakcijai rašo Žygimantas.

REKLAMA

Vyras pasakoja, kad, kaip jam yra žinoma, „Kauno vandenys“ skleidžia žinutę, kad vanduo dingsta ar sumažėja jo spaudimas dėl padidėjusio suvartojimo visame rajone.

„Ypatingai mes jaučiame, nes gyvename aštuntame aukšte, o žmonės kitur laisto gėles, žolę, leidžiasi baseinus.

Man neįdomu, ką daro kiti žmones mūsų rajone, esmė, kad mes neturime vandens. Negalime nusiprausti rankų, įsipilti į puodą vandens, išsiplauti indus ar nuleist tą pati tuliką. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaimynai skundžiasi, rašo jiems raštus, bet komunikacija iš jų pusės dėl savo klientų ir miesto žmonių yra tragedija“, – dalijasi Žygimantas.

Vyras prideda, kad bent kiek guodžia tai, kad vandens spaudimas atsiranda naktimis, tuomet „galima nueit į dušą ar apsitvarkyti, susipilti kažkiek to vandens kiek išeina kitai dienai“.

„Bet, sakykime, sekmadienį grįžtant po savaitgalio norėjosi skalbimą užsidėti, nusiprausti – vandens nėra, rankų po viešų vietų negali nusiplaut ir nėra jokio atsakymo, ką daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien žmona turėjo važiuoti pas draugus į dušą. Aš eisiu dabar ryžių virti su vandeniu, kurį vakar prisileidau į bambalį. Nu, žinokite, jaučiuosi kaip Afrikoj gyvendamas“, – piktinasi kaunietis.

Atveš talpose

Kauno vandenų viešųjų ryšių specialistas Andrius Nenėnas patikina, kad gyventojų užklausos šiuo metu yra visos matomos, į jas tik nespėjama reaguoti, mat tvyrant karščiams mieste geriamojo vandens suvartojimas šoktelėjo kelis kartus.

REKLAMA

Ypatingai tai pasijuto periferiniuose individualių namų ar kotedžų kvartaluose, kai gyventojai ne tik intensyviau naudoja vandenį buityje, bet ir gausiai laisto želdinius ar pildo lauko baseinus, prideda A. Nenėnas.

Būtent dėl to Kauno vandenys ragina gyventojus tausoti vandenį, nelieti jo per daug ir pagalvoti apie kitus. Ypač svarbus dienos laikas nuo 18 iki 23 valandos, mat tuo metu vandens sunaudojimas gyvenamuosiuose rajonuose išauga labiausiai.

REKLAMA

Tuo metu tv3.lt skaitytojo Žygimanto laiškas, A. Nenėno teigimu, yra gautas ir gyventojui jau atsakyta.

„Pirmas atsakymas, tai buvo automatinis pranešimas, kad kreipimasis gautas, antras atsakymas – išsamus paaiškinimas apie problemos priežastis.

Sutarta, kad avarinė tarnyba pristatys geriamojo vandens

(...) Vandens klientams, pagal jų pageidavimus, pristato avarinė tarnyba. Ji atvežama 5 litrų talpos plastikinėje taroje. Jei gyventojai priversti pirkti geriamąjį vandenį, kviečiame juos išsaugoti čekius. Pateikus bendrovei pretenziją, nuostoliai kompensuojami“, – sako A. Nenėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonės atstovas prideda, kad įmonė nuoširdžiai atsiprašo klientų, kurie nukentėjo dėl karščių sukeltų vandens tiekimo sutrikimų.

„Kiek atslūgus karščiui, sumažėjus vandens suvartojimui slėgis minėtame daugiabutyje turėtų atsistatyti. Atsakingų bendrovės atstovų lygmenyje bus aptartos galimybės pastatyti papildomą siurblį ar hidroforą, kuris ateityje padėtų pakelti vandenį aukštyn per karščius.

REKLAMA

Tačiau, kiek žinoma, dėl senų vidaus tinklų (už kuriuos atsako ne Kauno vandenys) specifikos, tą padaryti nėra paprasta, dėl ko iki tol jis dar nebuvo įrengtas šiame daugiabutyje“, – paaiškina A. Nenėnas.

Atstovas prideda, kad „Kauno vandenų“ centrinės dispečerinės duomenimis pastarosiomis dienomis Ringaudų-Noreikiškių zonoje vandens suvartojimas išaugo tris su puse karto, Domeikavos-Sargėnų zonoje – tris kartus, Romainiuose – du su puse, Garliavoje ir Aleksote – du kartus. Dalyje Šilainių – kiek daugiau nei kartą.

REKLAMA

„Padidėjus vandens suvartojimui, tai galėjo paliesti ir šio daugiabučio viršutinių aukštų gyventojus. Vanduo nebuvo atjungtas, tačiau dėl padidėjusio suvartojimo viršutiniuose aukštuose buvo nepakankamas slėgis. Mat jo vidaus tinklai yra seni ir kiek toliau nuo magistralinės linijos.

Nors slėgis magistralinėje linijoje, kuri tiekia vandenį kitiems rajono namams yra pakankamas ir atitinka teisės aktuose numatytus reikalavimus, dar labiau jį pakelti būtų rizikinga, nes gali atsirasti pavojus tinklų sandarumui, o pernelyg padidėjusi srovė sukeltų ant vamzdžių sienelių nusėdusias natūralias geležies ir mangano nuosėdas ir nukentėtų kitų namų gyventojai“, – sako A. Nenėnas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų