• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neaiški atmintinės informacija, neaiškus atvykimo laikas, neaiškus COVID–19 tyrimas, su anesteziologais neaptartas pacientų pirmumas ir net lifto gedimai – dėl tokių, atrodytų, nesusijusių ir menkų priežasčių LSMU Kauno ligoninė per mėnesį „prarasdavo“ net 8 operacijas. Piniginė to išraiška siekia apie 9,5 tūkst. eurų.

Neaiški atmintinės informacija, neaiškus atvykimo laikas, neaiškus COVID–19 tyrimas, su anesteziologais neaptartas pacientų pirmumas ir net lifto gedimai – dėl tokių, atrodytų, nesusijusių ir menkų priežasčių LSMU Kauno ligoninė per mėnesį „prarasdavo“ net 8 operacijas. Piniginė to išraiška siekia apie 9,5 tūkst. eurų.

REKLAMA

Pavasarį išsikėlę tikslą, kad ne mažiau 95 proc. operacijų prasidėtų laiku (8:40 val.), šiandien ligoninės vadovybė jau raško vaisius – ne tik sutaupytus pinigus, tačiau ir sklandesnį darbuotojų darbą bei akivaizdžią naudą pacientams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Visi nori pokyčių, bet niekas nenori keistis

Siekiant taupyti darbuotojų laiką ir didinti pacientų saugą dalyje ligoninės padalinių pradėti diegti „Lean“ vadybos metodai, kurių tikslas – panaikinti laiką, gaištamą blaškymuisi, priemonių ieškojimui, laukimui ar papildomiems procesams.

REKLAMA
REKLAMA

„Lean“ sistemos diegimo ligoninėje iniciatorė direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė pasakoja, kad metodų diegimo pradžia nelengva.

REKLAMA

„Yra toks posakis: „Visi nori pokyčių, bet niekas nenori keistis.“ Jis puikiai iliustruoja žmonių reakciją susidūrus su naujais darbo principais. Kartais darbuotojai į „Lean“ žiūri kaip į papildomą veiklą ir baiminasi, kad darbų tik padaugės.

Papildomos veiklos būna pradžioje, kai metodas yra naujas ir reikia prie jo priprasti, bet ligoninės, tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, šią vadybos sistemą renkasi būtent dėl naudos darbuotojams. Kai laikas nešvaistomas bereikalingam ieškojimui, blaškymuisi, laukimui, mažėja streso, konfliktų, didėja pacientų sauga“, – pranešime žiniasklaidai cituoja D. Žaliaduonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorės teigimu, objektyvus įrankis – „Lean“ sistema – leidžia su ligoninės personalu kalbėtis faktais, skaičiais, o ne emocijomis, lengviau didinti įsitraukimą ir kurti naują įprotį. 

„Tos kasdien pastumdomos 10–15 minučių, atrodytų, menkniekis, bet per mėnesį dėl darbo grafikų prarasdavome 56 val. darbo laiko. Vėlgi skaičiuojant pinigais, tai sutaupyti 411 eurų, tačiau net ne tai svarbiausia. Laiku atėję ir laiku iš darbo išeinantys darbuotojai jaučiasi geriau, užtikrinčiau, gerėja darbo kultūra, emocinis lygis. Pacientai, tiksliai žinodami savo operacijos laiką, taip pat jaučiasi ramiau, nes jau vien operacijos faktas, sutikite, jiems kelia nerimą“, – pasakojo LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Žaliaduonytė pabrėžia, kad „Lean“ nėra baigtinis procesas – tai nenutrūkstama veikla, kuriai būtinas nuolatinis tiek vadovų, tiek darbuotojų įsitraukimas.

Efektyvios vadybos praktikų ekspertas pataria, kaip uždirbti iš taupymo 

Pokyčiai energetikos rinkoje ir augančios kai kurių produktų bei paslaugų kainos daugelį įmonių ir privačių asmenų privertė peržvelgti išlaidų eilutes. O tada – imtis vienokių ar kitokių taupymo strategijų.

REKLAMA

Visgi norint, kad taupymas taptų įpročiu ir efektyvus resursų panaudojimas nesukeltų pasipriešinimo organizacijos viduje, bendrovės „Nortus“, kuri ir diegė pokyčius LSMU Kauno ligoninėje, vykdomasis vadovas Marius Skersys dalinasi sklandaus taupymo patarimais.

Uždirbti išleidžiant

Taupymas kaip ilgalaikis tikslas verčia kelti tokius klausimus – kaip esant toms pačioms sąnaudoms suteikti daugiau paslaugų? Kaip greičiau atlikti užduotį ir pagerinti jos kokybę? Kaip lanksčiai prisitaikyti prie darbo pikų? Kaip dirbant išvengti nereikalingų, vertės nekuriančių veiksmų? 

REKLAMA

„Būna, kad įmonės vadovas sako, patarkite, nes tiesiog nežinome, nuo ko pradėti, atrodo, jau susiveržėme diržus, bet išlaidos stabdo augimą. Yra normalu visko neišmanyti, tam ir esame mes. Kai organizacija įvardina iššūkius, mūsų konsultantai atlieka išsamią probleminių sričių analizę, parengia veiklos tobulinimo planą ir padeda pasiekti numatytų rezultatų“, – apie vertės kūrimo projektus pasakojo M. Skersys.

Natūralu, kad bet kuriai organizacijai viena svarbiausių temų yra investicijų grąža (ROI). Remiantis „Nortus“ klientų skaičiavimais, kiekvienas euras, kurį įmonės investuoja į veiklos tobulinimą, padeda sutaupyti arba uždirbti vidutiniškai 7,6 euro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų