„Įspėta 320 darbuotojų, iš jų – daugiausiai – siuvėjai (160), lygintojai (36), pagalbiniai darbininkai (18), kontrolieriai (13), meistrai (13), sukirpėjai (10), klojėjai (8), sandėlininkai (6), komplektuotojai (6), termoapdirbėjai (5), krovėjai (5), valytojai (4) ir kiti darbuotojai“, – Eltą informavo Užimtumo tarnyba.
Tarnybos duomenimis, įmonė priėmė sprendimą inicijuoti bankroto procesą ir atleisti darbuotojus dėl iškilusių finansinių sunkumų.
„Bendrovės ilgalaikiams klientams nepateikus užsakymų naujam sezonui ir nutraukus sutartis, bendrovės vadovas paskelbė prastovą didžiajai daliai darbuotojų, priėmė sprendimą inicijuoti nemokumo procesą ir gruodžio 9 dieną nusprendė panaikinti 320 darbo vietų“, – Eltai nurodė Užimtumo tarnyba.
Kaip gruodžio pradžioje skelbė portalas „Delfi“, įmonė jau sustabdžiusi veiklą ir ketinanti skelbti bankrotą. Pasak „Visatex“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Nadeždos Pogrebniak, įmonė tikriausiai ketina savo veiklą perkelti į kitas šalis, kuriose gamybos kaštai mažesni.
„Bankrotas. Nėra užsakovų. Nuo kitų metų auga minimali mėnesio alga (MMA). Panašu, kad perkelia savo gamybą į kitas šalis, kur pigiau“, – teigė ji.
Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad įmonės pajamos pernai siekė 11,5 mln. eurų, ir ji uždirbo 194 tūkst. eurų grynojo pelno. 2022 metais įmonė uždirbo apie 10 mln. eurų pajamų ir patyrė 210 tūkst. eurų grynąjį nuostolį.
„Rekvizitai.lt“ duomenimis „Visatex“ nėra skolinga nei Valstybinei mokesčių inspekcijai, nei „Sodrai“.
Registrų centro duomenimis, 100 proc. „Visatex“ akcijų priklauso Vokietijos piliečiui Gert Warneke.
Įmonė Lietuvoje įsteigta 1997 metais.
Apibendrinant - LT valdzia nesugeba kurt pridetines vertes skatinant verslus, o tik sugeba pastatyt svogerius ir partijinius visur, kad melzt zmones per mokescius ir baudas, o daugiau kompetenciju niekur nera.