• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penkių didžiausių Lietuvos bankų atstovai premjerei Ingridai Šimonytei išreiškė susirūpinimą dėl šalies investicinės aplinkos neprognozuojamumo. 

Penkių didžiausių Lietuvos bankų atstovai premjerei Ingridai Šimonytei išreiškė susirūpinimą dėl šalies investicinės aplinkos neprognozuojamumo. 

REKLAMA

„Investuotojai pabrėžė, kad yra pasirengę bendradarbiauti su Vyriausybe, siekdami stiprinti finansų sektoriaus vaidmenį Lietuvos ekonomikoje, tačiau taip pat tikisi labiau prognozuojamos verslo aplinkos ilguoju laikotarpiu ir geresnio sprendimų priėmėjų bei verslo bendruomenės dialogo“, – skelbiama Lietuvos bankų asociacijos (LBA) pranešime, išplatintame po trečiadienį vykusio „Citadele“, „Luminor“, „OP Corporate Bank“, SEB banko ir „Swedbank“ akcininkų atstovų susitikimo su ministre pirmininke. 

Asociacija skelbia, kad susitikime bankų akcininkų atstovai išreiškė susirūpinimą dėl pastaruoju metu bankų sektoriui taikomos nenuspėjamos mokesčių politikos, taip pat nepakankamo bendradarbiavimo su verslu.

REKLAMA
REKLAMA

„Atsižvelgiant ir į dabartinę geopolitinę situaciją, tai kelia didelį neapibrėžtumą bankams ir investuotojams, kenkia Lietuvos investicinei aplinkai ir patrauklumui“, – teigia LBA. 

REKLAMA

„Mokesčių pokyčiai sukėlė nemažai investuotojų abejonių dėl reguliacinės aplinkos nuspėjamumo“, – teigiama pranešime. 

Seimas birželį dar vieneriems metams pratęsė pernai įvestą dvejus metus turėjusį galioti laikinąjį bankų solidarumo mokestį. Be to, bankai nuo kitų metų mokės 1 procentiniu punktu didesnį pelno mokestį – 21 proc. Anksčiau įvestas kaip laikinas 20 proc. tarifas bankams prieš kelerius metus tapo nuolatiniu.

REKLAMA
REKLAMA

Bankų asociacija teigia, kad praėjusį mėnesį Finansų ministerija padvigubino ir bankų mokamas įmokas į Indėlių draudimo fondą, apie tai iš anksto nepranešusi kredito įstaigoms.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė birželio 5-ąją pasirašė įsakymą ir nustatė, jog visų indėlių draudimo sistemos dalyvių metinė į fondą mokamų įmokų norma nuo liepos sudarys 0,2 proc. visų apdraustų indėlių sumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Skaistė anksčiau teigė, kad solidarumo mokesčio pratęsimas turi ypatingą valstybinę svarbą užtikrinant Lietuvos nacionalinio saugumo interesus.  Anot jos, išskirtinė situacija dėl išaugusių bankų pelnų tęsis dar bent vienerius metus, todėl tokį laiką ir planuojama rinkti įnašą.

Lietuvos banko skaičiavimais, kitąmet iš solidarumo mokesčio būtų galima surinkti 50–70 mln. eurų.

Už 2023 metus bankai sumokėjo apie 240 mln. eurų solidarumo mokesčio, o už 2024 metus jie turėtų pervesti panašią sumą.  

tv3.lt

Bankų pelnas 2023 metais 1 mlrd. eur
Bankų pelnas 2023 metais 1 mlrd. eur
Ir jiems, godiems išgamoms, milijardo eurų pelno neužtenka. Jei neužtenka, tai dinkite nx iš Lietuvos. Jūsų vietą su malonumu užims Lenkijos ar Vokietijos bankai. Ir nekabinkite makaronų apie šalies investicin aplinką, nes nesėdėtumėte čia, jei ta aplinka būtų bloga. O dėl to neprognozuojamumo tai prie ko čia mūsų šalis - patys prognozuokite, o jei nesugebate, tai esate mulkiai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų