Grupės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) pernai siekė 392 mln. eurų – 36 proc. daugiau nei 2022 metais.
ASG generalinio direktoriaus Jono Janukėno teigimu, išaugusios paslaugų apimtys rodo, kad daugelis pasaulio lyderiaujančių avialinijų orlaivių nuomos su įgula, technine priežiūra ir draudimu (ACMI) paslaugas mato kaip integralią savo veiklos dalį, padedančią efektyviau valdyti orlaivių parką. Jis tikisi, kad bendrovė aukštą augimo tempą išlaikys ir ateityje.
ASG skelbia esanti didžiausia ACMI paslaugų teikėja pasaulyje.
2023 metais 96 proc. pajamų grupė gavo iš veiklos Europoje (67 proc.), Azijoje (20 proc.) bei Šiaurės ir Pietų Amerikos regionuose (6 proc.).
Pernai bendrovė tęsė plėtrą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, kur veiklą pradėjo grupės bendrovė Indonezijoje „BBN Airlines Indonesia“, o šių metų pradžioje grupė įsigijo Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
Iki metų pabaigos įmonė planuoja įsteigti dar 4 ACMI paslaugas teikiančias oro linijų bendroves Brazilijoje, Filipinuose, Tailande ir Malaizijoje.
„Grupė orlaivius naudos Europoje vasaros sezono piko metu, o žiemos metu lėktuvai bus perkelti į priešingo sezoniškumo regionus. Taip galėsime maksimaliai išnaudoti mūsų orlaivių parko pajėgumus, o mūsų klientai, lyderiaujančios pasaulio avialinijos, gaus orlaivius sezoninio piko laikotarpiu“, – teigė generalinis direktorius.
Praėjusių metų pabaigoje ASG turėjo 200 lėktuvų, iš jų 159 – keleivinių, 41 – krovininį.