REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Vyriausybė turėtų svarstyti, kaip bus apmokamas gyventojų testavimas, kuris, kaip ir skiepas ar persirgimas, leistų atverti daugiau ekonomikos sričių, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Anot jos, naujas galimybių pasas išskirs tris gyventojų grupes.

Trečiadienį Vyriausybė turėtų svarstyti, kaip bus apmokamas gyventojų testavimas, kuris, kaip ir skiepas ar persirgimas, leistų atverti daugiau ekonomikos sričių, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Anot jos, naujas galimybių pasas išskirs tris gyventojų grupes.

REKLAMA

Pasak ministrės, pasą sudarytų trys elementai – skiepas nuo koronaviruso, neigiamas testas ir imunitetas, įgytas persirgus COVID-19.

„Vyksta prioritetinių grupių vakcinacija, tikėkimės, tuoj pereisim prie masinės, bet kol nėra tokių galimybių, siūlome, kaip sugrąžinti dalį veiklų ir žmonių į darbą. Tam galėtų padėti galimybių paso įgyvendinimas. (...) Tai leistų atidaryti daugiau renginių, sporto klubus“, – BNS antradienį sakė ministrė. 

Pasak jos, tokia koncepcija šiuo metu veikia Danijoje. Kaip toks pasas veiktų Lietuvoje, kol kas sprendimų nėra, tam dar turėtų pritarti Vyriausybė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Reikia ieškoti sprendimų dėl apmokėjimo testų, dėl logistikos, dar Vyriaysybė turi dėl to tartis“, – sakė A. Armonaitė. 

Pasak jos, jei tokiam siūlymui būtų pritarta, jis galėtų būti įgyvendintas per kelias savaites – tai atliktų Registrų centras. Vėliau šis pasas galėtų būti integruotas į Europos Sąjungos planuojamą imuniteto sertifikatą.

REKLAMA

Apie pasą pasisakė ir I. Šimonytė

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį LRT radijui teigė, kad šią savaitę turėtų būti diskutuojama, kokiais etapais ir nuo kokios dienos galimybių pasas galėtų būti įgyvendinamas.

„Pagrindinė diskusija yra dėl galimybės kažkokias veiklas vykdyti ar kažkur dalyvauti turint testą, todėl kad yra nemažo intereso ir spaudimo, kad tokia galimybė būtų. Žinoma, negalime kalbėti apie kažkokį imuniteto pasą, todėl kad tas jokio imuniteto nesuteikia, bet kadangi šiomis savaitėmis testuojame labai daug žmonių, (...) reiškia, reikia galvoti taip pat, ar galime suteikti papildomus pajėgumus, kad ir testą neseniai pasidaręs žmogus turėtų galimybę nueiti, tarkime, į kokį restoraną pavakarieniauti“, – LRT radijui sakė premjerė. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu draudžiami visi kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti organizuoti žmonių susibūrimai viešoje vietoje, draudžiama restoranų, kavinių (išskyrus maistą išsinešti), barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, kazino ir lošimo automatų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla.

Be to, negali veikti sporto klubai, pramogų, poilsio vietos, baseinai, pirtys, šokių salės, kino teatrai ir kino klubai. 

Prekybos centruose negali veikti didžioji dalis parduotuvių arba jos veikia tik kaip prekių atsiėmimo punktai. Su apribojimais gali dirbti kirpyklos, grožio salonai, muziejai.

Covid-19 pažymėjimas Europos Sąjungoje

„Ieškome išeičių, kaip galėtume daugiau verslų ir žmonių sugrąžinti į gyvenimą. Vadinamasis galimybių pasas galėtų būti tas instrumentas, kuris prie vakcinacijos, kuri įsibėgėja, galėtų padėti jau artimiausiu metu dalį veiklų sugrąžinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes siūlome, jog tame galimybių pase būtų trys elementai: informacija apie įvykusią vakcinaciją arba persirgimą, arba neigiamas testas. Tokį modelį turi mūsų kaimynė Danija, Mes dirbame ties šiuo modeliu“, – „Delfi“ sakė A. Armonaitė.

Jau skelbta, kad Europos Komisija siūlo visos Europos Sąjungos mastu įteisinti skaitmeninio žaliojo pažymėjimo sistemą, kuri apims trijų skirtingų rūšių pažymėjimus: skiepijimo pažymėjimą; tyrimo rezultatų pažymėjimą (atlikus NRA/AT-PGR tyrimą arba greitąjį antigenų testą) ir Covid-19 persirgusių asmenų pažymėjimą.

Jie bus išduodami skaitmeniniai arba popieriniai. Bet kuriuo atveju ant jų bus pateikiamas QR kodas su visa svarbiausia būtinąja informacija ir skaitmeninis parašas pažymėjimo autentiškumui užtikrinti.

REKLAMA

Europos Komisija sukurs tinklų sietuvą ir suteiks paramą valstybėms narėms kuriant programinę įrangą, kuria valdžios institucijos galės naudotis visų pažymėjimų parašams tikrinti visoje Europos Sąjungoje. Per tinklų sietuvą nebus perduodami jokie pažymėjimo turėtojo asmens duomenys, jų taip pat nerinks tikrinimą atliekanti valstybė narė.

Pažymėjimai bus išduodami nemokamai, išduodančiosios valstybės narės oficialia kalba (-omis) ir anglų kalba, praneša Europos Komisija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų