• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anot finansų ministro Algirdo Šemetos, nepanašu, kad šalies ekonomika antrąjį ketvirtį kilstelės, nes recesijos poveikis yra „gana rimtas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Antrasis ketvirtis nebus nė kiek lengvesnis nei buvo pirmasis“, – A. Šemetos penktadienio interviu Londone cituoja naujienų agentūra „Bloomberg“.

REKLAMA

„Visi ieško atsigavimo ženklų, tačiau bet kokie rodiklių pagerėjimai yra fragmentiški. Šie metai bus labai sunkūs“, – kalbėjo finansų ministras.

A. Šemetos teigimu, nepanašu, kad Lietuvos ekonomika vėl imtų augti iki 2012 metų.

Finansų ministras nurodė, kad Vyriausybė jau apkarpė šių metų biudžetą, birželį jį gali tekti „suveržti“ dar 2 mlrd. Lt, tačiau ir po to gali prireikti daugiau korekcijų.

REKLAMA
REKLAMA

A. Šemeta, kuris Londone dalyvauja Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) metiniame Valdytojų tarybos susitikime, sakė taip pat susitinkantis su potencialiais investuotojais, kad išsiaiškintų galimybes užsienio rinkose. Anot finansų ministro, vėliau šiais metais Lietuvai planuoja išplatinti obligacijų eurais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra ženklų, kad situacija rinkose keičiasi į gerąją pusę. Kai kurie ženklai rodo, kad gali būti, jog labai greitai galėtume sėkmingai parduoti eurais denominuotų obligacijų“, – kalbėjo jis.

A. Šemetos teigimu, šiuo momentu Lietuva neketina prašyti paskolų Tarptautinio valiutos fondo ar kitų tarptautinių skolintojų.

REKLAMA

Kol Lietuva „gali pati susidoroti su savo problemomis, taip ir daroma“, kalbėjo A. Šemeta, tačiau neatmetė galimybės, kad tokio žingsnio gali prireikti vėliau šiais metais.

TVF pagalbos jau yra paprašiusios Vengrija, Rumunija, Latvija, Baltarusija, Ukraina, Serbija.

„Bloomberg“ rašo, kad Baltijos šalys su sparčiai mažėjančiu BVP šiuo metu patiria didžiausią recesiją Europos Sąjungoje.

Ketvirtadienį tai, kad recesija šiemet gali būti gilesnė, nei tikėtasi, paskelbė Lietuvos bankas, kuris peržiūri prognozes, jog šalies ekonomika šiemet galėtų sumažėti 15,6 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų