• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai gyventojų kasmet gauna tiesiogines išmokas už žemės ūkio paskirties žemę. Tačiau šių pinigus galima ir prarasti, jeigu naudmenos ir pasėliai bus netinkamai deklaruoti.

Tūkstančiai gyventojų kasmet gauna tiesiogines išmokas už žemės ūkio paskirties žemę. Tačiau šių pinigus galima ir prarasti, jeigu naudmenos ir pasėliai bus netinkamai deklaruoti.

REKLAMA

Kaip tik siekiant aiškiau ir detaliau išdėstyti nuostatas bei reikalavimus pareiškėjams, šiais metais pretenduojantiems gauti tiesiogines išmokas, pakeistos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.

Taisyklėse, aiškiau išdėstant reikalavimų administravimo bei kontrolės tvarką, bus naujovių, kurias ūkininkams verta žinoti, praneša Žemės ūkio ministerija.

Svarbūs pakeitimai deklaruojant žemę

Keičiama aktyviam ūkininkui taikoma leistina riba, pagal kurią ūkio subjektai, kurie už praėjusius metus gavo ne daugiau kaip  2 tūkst. eurų (buvo 5 tūkst. eurų) tiesioginių išmokų, automatiškai laikomi aktyviais ūkininkais, t. y. nevertinant jų atitikties „aktyvaus ūkininko“ kriterijams. 

REKLAMA
REKLAMA

Tikslinami bendrieji šienavimo reikalavimai tiesioginėms išmokoms gauti (turint mažiau kaip 0,3 sutartinių gyvulių/ha, iki einamųjų metų rugsėjo 1 d. turi būti sutvarkyti plotai, t. y. nuganyti. Nenuganyti plotai turi būti nušienauti (nušienauta žolė turi būti išvežta iš lauko arba supresuota, arba šienas sudėtas į kūgius, arba žolė susmulkinta ir tolygiai paskleista, arba palikta suguldyta vietoje).

REKLAMA

Keičiama Veiksmingumo ir efektyvumo metodika, kuri numato, kad pareiškėjas privalo dalyvauti bent vienoje gamybinėje veikloje ir bent vienoje negamybinėje veikloje. Taip pat nustatyti atvejai, kai papildomai skirti ne mažiau kaip 1 proc. deklaruotos ariamosios žemės ploto negamybinėms veikloms nereikalaujama.

Kompleksinės ekologinės sistemos veiklose „Augalų kaita“, „Tarpiniai pasėliai“, „Sertifikuotos sėklos naudojimas“, „Neariminės tausojamosios žemdirbystės technologijos“ nustatyta, kad tais atvejais, kai pagal kiekvieną iš šių veiklų deklaruojamas didesnis kaip 300 ha plotas, už plotą iki 300 ha yra skiriama 100 proc. ekologinės sistemos išmokos, už plotą, viršijantį 300 ha, yra skiriama 85 proc. ekologinės sistemos išmokos.

REKLAMA
REKLAMA

Tų pačių plotų deklaruoti nereikia

Kompleksinės ekologinės sistemos veikloje „Augalų kaita“ numatyta, kad įsipareigojimų laikotarpiu nereikalaujama deklaruoti tų pačių plotų, tačiau privaloma išlaikyti bendrą pagal šią veiklą plotą.

Nuo 2025 m. prisiėmusieji įsipareigojimus, pagrindiniam augalų kaitos nariui privalės skirti ne daugiau kaip 50 proc. pagal šią veiklą deklaruoto ploto, taip pat praplėstas augalų sąrašas, kuriuos vienoje vietoje galima auginti ne ilgiau kaip 4 metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai pagal šią veiklą pirmaisiais metais deklaruotas plotas padidinamas daugiau kaip 10 proc. arba daugiau kaip 1 ha, privaloma prisiimti naujus įsipareigojimus 4 metų laikotarpiui visam pagal šią veiklą deklaruotam plotui.

Ekologinėse sistemose „Ariamųjų durpžemių keitimas pievomis“ ir „Eroduotos žemės keitimas pievomis“ papildyta, kad į kiekvieną deklaruojamą plotą gali patekti iki 50 proc. ploto, nesančio durpžemių sluoksnyje ar eroduotos žemės sluoksnyje.

Planuojama, kad deklaravimas (pagrindinis) prasidės balandžio 15 d.

tv3.lt

kodel kas met vis keiciamos taisykles ir kad patys vargingiausi mazu ploteliu turetojai prarastu tiesiogines ismokas ,kai pencininkai turedami po kelis ha pievu ir nebegalintys laikyti gyvuliu ,bet palaikantys tu pievu ar sienavima ,ar ganyma ,kad ir atiduodant ganyti kaimynams yra skriaudziami JUK KAIP TIK ,KAI REIKIA IR ES REIKALAUJA atkurti pievas ,tokiose pievose ir vesi gyvybe nera trasu ir chemikalu TAI KURIU velniu musu biurokratai skriaudzia tuos silpniausius ar tik ,kad visas ismokas atiduotu dvarponiams po du ir 35 tukst ha valdantiems juk tuose mazuose plotuose minta visa laukine gyvunija ,pauksciai suka lizdelius ,jei ir nera pjaunama tai laukiniams gyventojams tikras rojus nuo kiskiu ,stirnu iki retu pauksciu perimvieciu IR TIE MAZU PLOTELI SAVININKAI ,KAIP TIK netenka pajamu aukodami savo plotelius gamtai ir populiacijai atkurti KUR ziurit biurokratai su paciu ministru ir ar ilgai duklkinsit tuos mazuosius ,kur nei ES TO NEREIKALAUJA IR PATI es NORI ISLAIKYTI IR DALI LAUKINES GAMTOS NES VISA ES yra paversta dirbamu lauku su desimtimis kg chemikalu ir tonomis trasu i viena ha AR ILGAI TARNAUSITE ZEMES KONCERNAMS IR DIDIESIEMS ZEMDIRBIU INTERESAMS ,KUR JAU vienam ir 1 tukst ha per daug o kitam ir 35 tukst per mazai ir nori visas paramas ir tiesiogines ismokas susigriebti tik jie ATSIBUSKIT ar ir mazieji turi ateiti su sakemis savo interesu ginti
- ko pats nori iš tų bukalaurų - jie per gyvenimą sau sąžiningu darbu nė duonos kasnio nėr uzsidirbę
Visi dideli negali būti-kam nėra poreikio,kam jėgų trūksta,o kitam ir labai norinčiam jau neliko laisvos žemės.Tai pirma.O antra-smulkesni ūkiai žino kiekvieną savo žemės pėdą ir ją brangina,kad rytoj iš jos gautų derlių ir patys, sumokėję mokesčius,turėtų ką ant stalo padėti.Tvirtai sakau,kad teisę dirbti žemę turi ne tik didieji,bet ir mažieji.O mūsų šaly tikriausiai nelabai reikalingi dirbantieji..O kasmet nauji reikalavimai...kad dar senų nespėjo dauguma suvirškint.Ir žemės arimas nekenksmingas,tik reikia galvos ant pečių
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų