JK oficialiai pasitraukė iš ES sausį po 2016 metais įvykusio referendumo, tačiau pagal pernai pasiekto skyrybų susitarimo sąlygas iki 2021 metų ji privalo laikytis daugumos Bendrijos taisyklių.
Derybos dėl prekybos santykių po sausio 1 dienos šiuo metu stringa dėl tų pačių klausimų – prieigos prie žvejybos plotų, vienodų konkurencijos sąlygų užtikrinimo ES ir JK bendrovėms bei susitarimų vykdymo kontrolės.
Nepavykus sudaryti naujo susitarimo, ES ir JK santykius labai apsunkintų įsigalioję muitų tarifai ir kiti prekybos barjerai tarp ilgamečių prekybos partnerių.
„Atėjo laikas išsaugoti savitvardą“, – sakė S. Coveney radijui „Irish Newstalk“. Pasak jo, likusios 27 ES valstybės turi toliau pasitikėti savo vyriausiuoju derybininku Micheliu Barnier.
„Manau, jeigu pasitikėsime, yra didelė tikimybė, kad galime pagaliau pasiekti susitarimą“, – pridūrė jis.
„Ne paslaptis, kad abiem šalims, manau, pradeda trūkti laiko“, – kalbėjo S. Coveney, atvykęs į Paryžių aptarti „Brexito“ klausimų su prancūzų kolegomis.
Airijos URM vadovas išreiškė viltį, kad susitarimas bus pasiektas, tačiau po sausio 1 dienos, kai baigsis Britanijos pereinamasis laikotarpis, „daugiau nebus pratęsimų“.
Trečiadienį britų premjeras Borisas Johnsonas sakė, kad galimybę pasiekti susitarimą vertina „optimistiškai“, tačiau nepraranda įsitikinimo, kad JK gali išsiversti ir be jo.
„Jis yra nusiteikęs optimistiškai, bet jis taip pat visada sakė, jog yra visiškai įsitikinęs ir ramus, kad mes išsiverstume ir be susitarimo“, – žurnalistams sakė B. Johnsono atstovė spaudai Allegra Stratton.