• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad tiek investicijų bendrovės „BaltCap“ kontrolės mechanizmai, tiek finansų rinką prižiūrinčios institucijos nesuveikė užkardant buvusio „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio Šarūno Stepukonio lošimą grobstant įmonių lėšas.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad tiek investicijų bendrovės „BaltCap“ kontrolės mechanizmai, tiek finansų rinką prižiūrinčios institucijos nesuveikė užkardant buvusio „BaltCap Infrastructure Fund“ partnerio Šarūno Stepukonio lošimą grobstant įmonių lėšas.

REKLAMA

„Reikėtų atskirti, kas už ką yra atsakingi, kokios institucijos yra atsakingos už finansų rinkos institucijų priežiūrą. Ir akivaizdu, kad tam tikri mechanizmai, kurie turėjo suveikti, (...) nelabai turbūt ir suveikė. Ir pačios įmonės, ir paties fondo, ir kalbant apie finansų rinką prižiūrinčias institucijas“, – žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė ministrė.

Taip ji kalbėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) paskelbus apie dar 2022 metais vykdytą ikiteisminį tyrimą dėl įtartinos su Š. Stepukoniu susijusios piniginės operacijos per elektroninių pinigų įstaigą „Paysera“. Tyrimą nutrauktas neradus nusikaltimo požymių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Bilotaitės, FNTT šiuo metu peržiūri savo sprendimus ir pateiks komentarus spaudos konferencijoje penktadienį.

 FNTT vadovas Rolandas Kiškis žada paskelbti visą turimą informaciją ir, jei reikės, atsiprašyti už klaidas. 

REKLAMA

„Tikrai niekas nuo visuomenės nieko neslėps ir niekas nebandys kažkur po stalu laikyti. (...) Pateiksim viską ir savalaikiai, netgi jeigu buvo klaidos, sugebėsim pateikti ir įsivertinti, ir atsiprašyti, patikėkit“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Kiškis. 

„Ne mes vieni žaidėjai šitoj situacijoj, neetiška komentuot man vienam. (...) Tikiuosi, bus ir prokuratūros atstovai, bus kiti atstovai, mes visi, aš tai tikrai pasirengęs atsakyti į visus klausimus. (...) Tų informacijų buvo nuolatos ir kiek jos susijusios, mes dabar vertiname, apie tai ir pakalbėsime“, – teigė FNTT vadovas. 

REKLAMA
REKLAMA

Ministrė A. Bilotaitė pažymėjo, kad FNTT, palyginti su 2022 metais, yra smarkiai pasikeitusi – jai skiriamas 50 proc. didesnis valstybės finansavimas.

„Tikrai stipriname savo tyriminę dalį, taip pat kriminalinės žvalgybos instrumentus, – kalbėjo ministrė. – Tai mums leis turėti dar stipresnę ir efektyvesnę tarnybą.“

FNTT 2022 metais vykdė ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, laikinai buvo įšaldyti Š. Stepukonio „Payseros“ sąskaitoje esantys pinigai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Payseros“ vadovas Marijus Plančiūnas anksčiau teigė, kad įstaiga į FNTT dėl įtarimų sukėlusių Š. Stepukonio pinigų kilmės kreipėsi ne kartą, tačiau institucija nurodė, kad jų kilmė pagrįsta.

„Paysera LT“ teigė anksčiau tyrusi Š. Stepukonio pinigų pavedimus bei apie įtarimų sukėlusias operacijas perdavusi informaciją teisėsaugai ir Lietuvos bankui (LB).

REKLAMA

M. Plančiūnas neatskleidė, kokios apimties lėšos ir kur konkrečiai buvo pervedamos iš Š. Stepukonio sąskaitos, tačiau, jo teigimu, „Paysera“ pastaruoju metu gauna daug įvairių užklausų. 

Teisėsaugai pernai pradėjus naują ikiteisminį tyrimą, o Europos prokuratūrai sausį jį perėmus, Š. Stepukonis pripažintas įtariamuoju dėl ne mažiau kaip 27 mln. eurų pasisavinimo. Šiuos pinigus Š. Stepukonis, spėjama, pralošė lošimų įstaigose.

Įtariamojo buvimo vieta šiuo metu nėra žinoma, paskelbta tarptautinė jo paieška.

tv3.lt

Nesuveikė nes kažkam reikėjo, kad nesuveiktų. Ir nereikia čia mums sekti tų pasakų apie blogą ir dabar jau pagerėjusį FNTT. Konservų pasakomis tiki tik visiški konservai, bet ne blaivaus proto žmonės.
Į šitokį svarbų postą pasodinta kažkokia geiša, užtat vagys ir sukčiai daro, ką nori, jokio baudžiamumo. Jeigu nesuveikė finansų rinkos priežiūra - varyk nx iš savo kėdės.
Svarbiausia kad viskas suveikė statant Mordos mokyklas ir darželius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų