Jos skaičiavimais, per šiuos metus šalyje nupirkta daugiau kaip 5 mln. vinilinių plokštelių – 8 proc. daugiau nei pernai.
JK vinilinių plokštelių rinka auga 14 metus iš eilės ir dabar sudaro maždaug ketvirtadalį visų šalyje parduodamų albumų, o tai – rekordinis rodiklis nuo 1990-ųjų.
Šių metų pardavimų lyderiu tapo tik lapkričio pradžioje rinkoje pasirodęs naujas ABBA albumas „Voyage“. Vien tik per pirmąją savaitę po jo išleidimo buvo parduota beveik 30 tūkst. kopijų, o tai yra geriausias vinilinių albumų pardavimų rodiklis XXI amžiuje.
Oficialūs pardavimų 2021-aisiais rezultatai bus paskelbti sausio 4-ąją, tačiau jau dabar aišku, kad tarp lyderių bus naujieji Adele ir Edo Sheerano albumai, taip pat perleistas praėjus 15 metų nuo pasirodymo Amy Winehouse albumas „Back to Black“ bei perleistas roko klasikų „Fleetwood Mac“ 1977 metų albumas „Rumours“.
Tuo tarpu kompaktinių diskų paklausa JK mažėja 17 metus iš eilės – preliminariais vertinimais, 2021-aisiais nuosmukis sieks apie 12 proc., po kritimo 27 proc. 2018-2020 metais.
Gandai, kad garso kasetės jau tapo istorija, neatitinka tikrovės – tikimasi, kad šiemet jų bus parduota apie 190 tūkst. – daugiausiai nuo 2003-ųjų. Šis garso įrašų rinkos segmentas auga devintus metus iš eilės, tačiau jis vis dar užima rinkos dalį ties paklaidos riba.
Anot britų transliuotojo BBC, pardavimų augimą šioje įrašų kategorijoje galima paaiškinti tuo, kad daug atlikėjų parduoda kasetes su autografais kartu su įrašais kitose laikmenose.