Pasak kanalo, Rusijai antrasis frontas yra strategiškai svarbus, mat ten pritrauktų daugiau Ukrainos pajėgų, o Rusijos karių buvimas regione destabilizuotų politinę padėtį Balkanuose.
Klausimas dėl Padniestrės likimo
Kontržvalgybininkai teigia, kad kyla grėsmė, jog Rusija pažeis Moldovos teritorinį vientisumą ir pripažins Padniestrės nepriklausomybę.
Tai padėtų Rusijai tiekti ginklus Padniestrei, nes dabar Vladimiras Putinas faktiškai yra atkirstas nuo šio regiono. Teigiama, kad ateityje V. Putinas gali siekti šią teritoriją prijungti prie Rusijos.
Pasak Ukrainos kontržvalgybos pareigūnų, Rusija planuoja Padniestrėje desantuoti lėktuvus IL-76 ir sraigtasparnius. Tikėtina, kad lėktuvai ir sraigtasparniai atskris iš okupuoto Krymo.
Kadangi Padniestrė yra geografiškai atkirsta nuo Rusijos, V. Putinas neturi pakankamai galimybių saugiai skraidyti virš Odesos regiono Ukrainoje. Rusijos orlaivius gali numušti Ukrainos priešlėktuvinė gynyba.
Kad galėtų tiekti Padniestrei amuniciją ir sustiprinti dalinius, Rusija turi sukurti koridorių per Ukrainos teritoriją. Kalbama apie sausumos koridorių iš laikinai užimto Chersono per Mykolajivo ir Odesos regionus.
Rusai šiuo metu neišvengia ukrainiečių atakų, todėl, kaip sako kontržvalgybininkai, tokio koridoriaus sukūrimas yra neįmanomas.
Vis dėlto Rusija sudavė smūgius Odesai. Apšaudymo tikslas buvo apsunkinti susisiekimą tarp Odesos srities Bilhorodo-Dnistrovskio bei Saratskio rajonų.
Remiantis kontržvalgybos informacija, okupantai gali bandyti išsilaipinti šiose teritorijose ir tada bandyti patekti į Padniestrę.
Gegužės 9-oji
Kontržvalgyba teigia, kad Rusijos invazijos į Moldovą data gali būti gegužės 9 d. arba kuri nors kita netolima diena. Per „Pergalės dieną“ V. Putinas gali paskelbti, kad Rusija pripažįsta Padniestrės nepriklausomybę, rašo kanalas.
Rusijos specialiosios tarnybos gali planuoti išsilaipinimą Tiraspolyje tuo pačiu metu, kai Kišiniove organizuojami protestai. Ukrainos kontržvalgybos pareigūnų teigimu, Rusijos specialiosios tarnybos svarsto galimybę kurstyti neramumus Moldovoje.
Įtampa Moldovoje ėmė augti balandžio pabaigoje, kai Padniestrėje įvyko keli teroristiniai išpuoliai.
Moldovos prezidentė Maia Sandu pripažino, kad šalis neturi tinkamos kariuomenės atsilaikyti prieš rusus. ES planuoja suteikti Moldovai papildomos karinės įrangos, kad sumažintų Rusijos karo prieš Ukrainą keliamą grėsmę, primena kanalas.