Iškart po mobilizacijos Rusijoje paskelbimo rugsėjo 21-ąją Rusijos pasienyje su Sakartvelu, Kazachstanu, Mongolija ir Suomija susiformavo didžiulės eilės. Daugumą tose eilėse sudarė šauktinio amžiaus vyrai. Anksčiau buvo teigiama, kad tokių nuo mobilizacijos į kaimynines valstybes bėgančių asmenų galėjo būti apie 300 tūkst. Tai yra didesnis skaičius negu Rusijai pavyko mobilizuoti – S. Šoigu spalio 4-ąją pareiškė, kad buvo mobilizuota apie 200 tūkst. asmenų.
Į Suomiją vyko mažesnis srautas, nes ten galėjo patekti tik turintys Šengeno vizą asmenys, tačiau ir čia, manoma, pateko dešimtys tūkstančių rusų. Praėjusios savaitės pabaigoje Suomija uždarė sieną rusams dėl per didelio jų antplūdžio.
Kelius į Sakartvelą uždarė pati Rusija, kuri pasienio regione Šiaurės Osetijoje uždraudė automobilių iš kitų regionų patekimą. Pirmąją savaitę ten nusidriekė tūkstantinės automobilių eilės, o žmonės laukdavo po 4-5 paras, kad galėtų patekti į kaimyninę šalį.
Šiuo metu mobilizacijos besibaiminantys rusai gali be vizų patekti į Mongoliją ir Kazachstaną. Kazachstano vidaus reikalų ministras Maratas Achmetžanovas pranešė, kad nuo rugsėjo 21-osios į šalį atvyko 200 tūkst. rusų. Tiesa, tuo pat metu valstybę paliko 147 tūkst. rusų piliečių, pažymėjo jis.Sakartvelo atstovai pažymėjo, kad nuo rugsėjo 21-osios norinčiųjų patekti į šalį rusų skaičius išaugo 40-45 proc. (lyginant su ankstesnėmis savaitėmis). Į ES šalis išvyko 66 tūkst. rusų, o tai yra 30 proc. daugiau, negu statistinis pastarųjų savaičių vidurkis.
„Forbes“ skelbiama, kad iki rugsėjo mėnesio, dar prieš prasidedant „dalinei mobilizacijai“, Rusiją paliko 419 tūkst. žmonių, o tai yra dukart daugiau negu tuo pačiu metu pernai.