• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvačių sala atliko labai svarbų vaidmenį Rusijos taktikoje ir Juodosios jūros užėmimo bei blokavimo strategijoje, sako apžvalgininkas Aleksandras Kovalenka. Gyvačių sala yra taktiškai svarbioje vietoje, iš kurios galima kontroliuoti laivybos kelius.

Gyvačių sala atliko labai svarbų vaidmenį Rusijos taktikoje ir Juodosios jūros užėmimo bei blokavimo strategijoje, sako apžvalgininkas Aleksandras Kovalenka. Gyvačių sala yra taktiškai svarbioje vietoje, iš kurios galima kontroliuoti laivybos kelius.

REKLAMA

Apie tai A. Kovalenka kalbėjo „Laisvė“ eteryje, rašo UNIAN.

Anot jo, ukrainiečiams pamušus rusų kreiserį „Moskva“, Gyvačių sala buvo naudojama formuoti priešlėktuvinės gynybos sistemą.

„Be to, Gyvačių sala turėjo būti naudojama kaip tarpinis placdarmas, kad joje būtų galima suformuoti diversinės žvalgybos grupes, kurios būtų skraidinamos į Odesos sritį. Ir vėlgi ilgainiui Rusijos vadovybė planavo Gyvatės saloje dislokuoti pakrantės priešlaivinių raketų kompleksus „Bastion“, kuriuose naudojamos raketos P-800 „Onyx“, kad padidintų šių raketų veiksmingumą Ukrainos teritorijoje ir sumažintų Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos atsaką į jas.

Dabar tokios raketos paleidžiamos iš okupuoto Krymo pusiasalio teritorijos, o Odesos regiono priešlėktuvinė gynyba gana efektyviai atremia šiuos smūgius“, – sakė A. Kovalenka.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak eksperto, tai buvo tikslai, kuriuos Rusijos vadovybė išsikėlė užimdama Gyvačių salą.

„Tačiau iš tiesų nuo pat pradžių buvo aišku, kad bet koks ten dislokuotas dalinys – tai iš tiesų savižudžiai sprogdintojai, nes sala yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų apšaudymo zonoje. Pradėjus gauti daugiau tolimojo nuotolio ir didelio tikslumo ginklų, ten dislokuoto Rusijos Federacijos kontingento „savižudiškumo“ laipsnis tik didėjo. Na, o dabar matome, kad jie paliko salą „gera valia“, – pažymėjo jis.

REKLAMA

A. Kovalenkos teigia, kad Gyvačių sala atliko svarbų vaidmenį Juodosios jūros prieigose, kur Rusija vykdė laivybos kelių blokavimą ir kitus nusikaltimus.

„Tiesą sakant, šiandien, jei kalbame apie vadinamąjį pirmąjį Juodosios jūros blokados etapą, šį pirmąjį etapą jau baigiame. Sudarėme sąlygas, kuriomis Rusijos kariniam laivynui pavojinga būti Juodojoje jūroje iki 200 km atstumu nuo Ukrainos pakrantės.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl? Nes naudojamos mūsų priešlaivinės raketų sistemos. Mes sukūrėme sąlygas, kai jie (Rusijos kariai – UNIAN) fiziškai negali dislokuoti padalinių Gyvatės saloje: jie jau susitaikė su tuo ir supranta, kad tai yra mirties nuosprendis, beprasmiškas ne tiek kariškių gyvybių, kiek įrangos švaistymas (nes Rusijos Federacija įrangą vertina daug labiau nei savo kariškių gyvybes). Ir tokie įrangos nuostoliai, kuriuos jie patyrė Gyvačių saloje (ir visiškai neefektyvūs nuostoliai!), yra gana dideli“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija ketvirtadienį nurodė paliekanti šią salą, propagandos žinutėje nurodyta, kad „rusų kariai įvykdė užduotis“.

Vis dėlto per paskutinę savaitę Gyvačių sala buvo ne sykį stipriai apšaudyta Ukrainos raketomis ir dronais. Rusija patyrė milžiniškų nuostolių, vien per paskutines kelias dienas, anot Ukrainos žiniasklaidos, šioje saloje rusai neteko trijų oro gynybos sistemų „Pancyr S1“.

REKLAMA

Ukrainos operatyvinė vadavietė „Pivden“ skelbia, kad naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo įvykdyta dar viena sėkminga operacija Gyvačių saloje, po kurios Rusijos pajėgos skubiai evakavo likučius dviem kateriais. „Tikėtina, jie paliko salą“, – buvo skelbiama ukrainiečių pranešime. 

Rusijos gynybos ministerija tuo metu skelbia, kad pasitraukdama iš Gyvačių salos šalis pasaulinei bendruomenei „demonstruoja gerą valią“ ir nebus sudaromos kliūtys grūdų iš Ukrainos teritorijos eksportui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų