Kasdieniame vaizdo pranešime Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad dabar Rusijos kariams tampa vis sunkiai išlaikyti pozicijas užgrobtoje teritorijoje, taip pat yra trikdomi okupantų logistiniai objektai.
Pažymima, kad JAV perduota HIMARS raketų sistema, kuri gali būti naudojama, siekiant nusitaikyti į ilgesnio nuotolio taikinius, keičia situaciją mūšio lauke.
J. Borrellis: Europa negali pavargti kovoje su Rusijos invazija į Ukrainą
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad europiečiai negali pavargti kovoje su Rusijos invazija į Ukrainą, ir perspėjo, kad Vladimiras Putinas sieks pasinaudoti „demokratijos nuovargiu“.
Kalbėdamas po derybų su ES šalių užsienio reikalų ministrais, J. Borrellis sakė, kad Rusijos vadovas „mano, jog demokratijos yra silpnos“, ir paragino Europą tvirtai laikytis savo sprendimų apginkluoti Ukrainą ir įvesti sankcijas Maskvai.
„Esu tikras, kad Putinas tikisi demokratijos nuovargio“, – sakė jis, atsakydamas į klausimą apie nuogąstavimus, kad ES lyderiai piktinasi sankcijų poveikiu vidaus ekonomikai ir Rusijos energijos tiekimo sutrikimais.
„ES valstybių narių vyriausybės turi ir toliau laikytis savo priimtų sprendimų. Jos priėmė sprendimus dėl ribojamųjų priemonių Rusijos ekonomikai ir turi jų laikytis“, – pabrėžė Bendrijos diplomatijos vadovas.
„Mums tai yra atsparumo išbandymas mūsų visuomenių lygmeniu. Turime būti pakankamai tvirti, kad išsilaikytume. Neturime kito pasirinkimo, kaip ir ukrainiečiai“, – pridūrė jis.
Nuo vasario, kai Rusija įsiveržė į kaimyninę Ukrainą, ES paskelbė Maskvai virtinę sankcijų paketų.
Birželį buvo nuspręsta uždrausti didžiąją naftos importo iš Rusijos dalį, o dabar diplomatai aptarinėja galimybę suvaržyti Rusijos aukso eksportą, bet daugelis Europos šalių tebėra priklausomos nuo rusiškų gamtinių dujų.
Tuo metu Rusija pradėjo trikdyti dujų tiekimą Europai, sukeldama grėsmę tokių šalių, kaip bloko pramoninė galia Vokietija, energetiniam saugumui.
J. Borrellis ir dauguma Vakarų lyderių tvirtina, kad sankcijos pakenkė Rusijos ekonomikai ir bus tik griežtinamos, jei V. Putinas neišves savo pajėgų iš Ukrainos.
Visgi praėjusią savaitę Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas – artimiausias Kremliui ES lyderis, dažnai kritikuojantis Briuselį – pasmerkė šias priemones ir pareiškė, kad Europa Rusijai įvestomis sankcijomis „šovė sau į plaučius“, nes pakenkė energijos tiekimui.