„Xi Jinpingas pabrėžė per susitikimą su (...) F. Kishida, kad užteršto vandens išleidimas iš Japonijos Fukušimos atominės elektrinės kelia susirūpinimą dėl visos žmonijos sveikatos“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning ir pridūrė, kad Xi Jinpingas paragino F. Kishidą per derybas San Franciske atsižvelgti į „teisėtą susirūpinimą šalyje ir užsienyje“.
Japonija šią vasarą pradėjo išleidinėti vandenį, kurio nuo 2011 metų katastrofos susikaupė 1,34 mln. tonų.
Kinija uždraudė visą Japonijos jūrų gėrybių importą
Elektrinės operatoriaus TEPCO pateikti duomenys rodo, kad leidžiant vandenį iš Fukušimos AE radioaktyvumo lygis jūroje saugių ribų neviršija, tačiau Kinija, ne kartą kritikavusi sprendimą išleisti vandenį iš elektrinės, uždraudė visą Japonijos jūrų gėrybių importą. Vėliau tokį žingsnį žengė ir Rusija.
TEPCO pranešė, kad visi radioaktyvieji elementai buvo išfiltruoti, išskyrus tritį, kurio kiekis neviršija saugaus lygio.
Vandens išleidimo, kuris gali užtrukti kelis dešimtmečius, tikslas – atlaisvinti vietos, kad galiausiai būtų galima pradėti šalinti labai pavojingą radioaktyvųjį kurą ir nuolaužas iš reaktorių, išsilydžiusių elektrinę užliejus cunamiui.
Keli Fukušimos „Daiichi“ elektrinės reaktoriai išsilydė po to, kai aušinimo sistemos buvo pažeistos galingo 2011 metais įvykusio cunamio ir žemės drebėjimo, per kurį žuvo 18 tūkst. žmonių.
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pripažino, kad vanduo, kurį Japonija išleidžia į aplinką, yra saugus.