• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

31-erių metų vyras mirė, po to kai pasiplaukiojęs Meksikos įlankoje užsikrėtė mėsą ėdančiomis bakterijomis. Vyras buvo ką tik pasidaręs tatuiruotę ant savo dešinės kojos, tačiau nepaisė patarimo mažiausiai dvi savaites nesimaudyti vandenyne.

31-erių metų vyras mirė, po to kai pasiplaukiojęs Meksikos įlankoje užsikrėtė mėsą ėdančiomis bakterijomis. Vyras buvo ką tik pasidaręs tatuiruotę ant savo dešinės kojos, tačiau nepaisė patarimo mažiausiai dvi savaites nesimaudyti vandenyne.

REKLAMA

Kaip pranešama žurnale „British Medical Journal Case Reports“, vyras užsikrėtė Vibrio vulnificus – pavojingomis bakterijomis, gyvenančiomis vandenyje, pavyzdžiui, upių žiotyse ar pakrantėse. Jos yra giminingos cholerai, o maždaug 25 proc. jomis užsikrėtusių pacientų miršta.

Po pasiplaukiojimo vyrui pakilo temperatūra, jį pradėjo purtyti šaltkrėtis. Aplink jo tatuiruotę pradėjo formuotis bėrimas. Per dvi dienas jo simptomai tik stiprėjo, todėl jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę. Kai jis pagaliau kreipėsi į medikus, jo koja jau buvo violetinė. Dėl infekcijos ant dešiniosios vyro blauzdos, ten kur ir buvo tatuiruotė, atsirado gilios žaizdos.

Medikai iškart suprato, kad vyras užsikrėtė V. vulnificus, tačiau vos per 24 valandas po jo atvykimo į ligoninę, vyras jau buvo prijungtas prie gyvybę palaikančių aparatų – jis iš paskutiniųjų savo jėgų kovojo su septiniu šoku. Infekcija nusiaubė jo imuninę sistemą, pradėjo trikti jo organų funkcijos. Nors po kelių savaičių vyro būklė pagerėjo, jo kūno patirta žala buvo milžiniška, ir po dviejų mėnesių, praleistų intensyvios terapijos skyriuje, vyras mirė.

REKLAMA
REKLAMA

Atvejo aprašyme pažymima, kad paciento padėtį labai apsunkino lėtinė kepenų liga, kuri išsivystė po daug metų trukusio piktnaudžiavimo alkoholiu. Gydytojai teigia, kad sunkūs kepenų pažeidimai galimai padidina tikimybę mirti nuo V. vulnificus infekcijos, todėl medikams vertėtų prisiminti šį veiksnį. Nors tai ir nėra garantija, tai gali padėti pacientams.

REKLAMA

„Deja, net jei ir būtume galėję nustatyti, kad jo kepenys buvo pažeistos, nėra jokių kitų gydymo būdų, tik antibiotikai, žaizdų priežiūra ir palaikomoji priežiūra, – „IFLScience“ sakė pagrindinis autorius dr. Nicholas Hedren. – Tačiau nepaisant tinkamų antibiotikų ir priežiūros, infekcija gali būti labai rimta ir nemažai pacientų vis tiek miršta, nes bakterijos apima visą kūną.“

V. Vulnificus bakterijomis galima užsikrėsti ne tik per žaizdas, bet ir suvalgius žalių apkrėstų jūros gėrybių, tokių kaip austrės. Geriausiu atveju, infekcijos yra lengvai išgydomos antibiotikais, tačiau blogiausiu atveju, tokiu, kaip šis, organizme išsivysto kraujo užkrėtimas. Susirgus kraujo užkrėtimu, organizmas, beviltiškai kovodamas su užkratu, pradeda pulti pats save.

REKLAMA
REKLAMA

Pats geriausias gydymas nuo šių bakterijų sukeliamų infekcijų vis dar nežinomas, tačiau šiuo metu yra vykdomi keli klinikiniai tyrimai, ieškantys atsakymo į šį klausimą. Keista, tačiau

ši liga daug dažniau paveikia vyrus – 85 proc. asmenų, kuriems pasireiškia bakterijų sukeltas endotoksinis šokas, yra vyrai, o tik 15 proc. tokių pacientų būna moterys. Yra žinoma, kad nuo pavojingų bakterijų apsaugo estrogenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų