Federalinė prokuratūra, kuri yra atsakinga už politiškai motyvuotų nusikaltimų tyrimą, tirs „pradinį įtarimą dėl narystės teroristinėje organizacijoje“, taip pat sabotažo ir padegimo aktus, naujienų agentūrai AFP sakė atstovė.
Nuo tada, kai ankstų antradienį buvo padegtos aukštos įtampos linijos, elektra aprūpinančios Griunheide įsikūrusią „Tesla“ elektromobilių gamyklą, gamybos procesai šiame objekte yra sustabdyti. Dėl linijoms padarytos žalos be elektros liko ne tik fabrikas, bet ir aplinkiniai kaimai.
„Tesla“ mano, kad prireiks dar keleto dienų, kol bus galima atnaujinti gamybą.
Atsakomybę už sabotažą prisiėmė kraštutinių kairiųjų aktyvistai iš organizacijos „Vulkangruppe“. Jie tvirtino, kad norėjo pasiekti „didžiausio įmanomo masto elektros tiekimo trikdžius gigafabrike“. Aktyvistai atkreipė dėmesį į nuogąstavimus, susijusius su gamyklos poveikiu aplinkai ir vandens tiekimui. Incidentas įvyko tuo metu, kai „Tesla“ siekia išplėsti gamyklos teritoriją.
„Tesla“ savininkas Elonas Muskas šią savaitę surengtą ataką tinkle „X“ pavadino „labai kvaila“.
Bendrovė sakė, kad incidentas jai kainuos kelis šimtus milijonų eurų.
Tai vienintelis „Tesla“ fabrikas Europoje. Jis pradėjo veikti 2022 m. po sudėtingos dvejus metus trukusios patvirtinimo procedūros ir statybų proceso, kuriam trukdė administracinės ir teisinės kliūtys.
„Tesla“ nori išplėsti gamyklos teritoriją 170 hektarų ir padidinti gamybą iki 1 mln. transporto priemonių per metus, kad galėtų patenkinti elektromobilių paklausą Europoje ir varžytis su konkurentais, kurie vykdo perėjimą nuo automobilių su vidaus degimo varikliais.
Tačiau šie planai suerzino vietos gyventojus, kurie praėjusį mėnesį neįpareigojančiame balsavime balsavo prieš šį projektą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!