Konfliktas Artimuosiuose Rytuose ir Rusijos karas Ukrainoje turi poveikį Vokietijos visuomenei, įsitikinęs Vokietijos kariuomenei vadovaujantis B. Pistoriusas.
„Mes turime susigyventi su mintimi, kad gali kilti karo Europoje grėsmė“, – cituojamas jis.
Jis taip pat pažymėjo, kad Vokietija privalo gebėti apsiginti, o tai taikoma ne tik kariuomenei, bet ir visuomenei: „Mes turime būti pasirengę karui“, – pareiškė B. Pistoriusas.
Primename, kad Rusija 2022-ųjų vasario 24-osios naktį, oficialiai nepaskelbusi karo, užpuolė kaimyninę Ukrainą.
Pastaruoju metu daugelis analitikų pažymi, jog Rusija ruošiasi ilgam karui Ukrainoje ir didina savo karinį pajėgumą. Rusijos propagandoje Vakarų šalys yra vadinamos priešiškomis. Vienas įtakingiausių Rusijos politikų D. Medvedevas praėjusį savaitgalį pareiškė, jog Europos šalys „tapo akivaizdžiai priešėmis Rusijai“.
2023-ųjų spalio 7-ąją palestiniečių grupuotė „Hamas“, daugelyje Vakarų šalių pripažinta teroristine, užpuolė Izraelio teritoriją ir išžudė apie 1,4 tūkst. izraeliečių, daugumą kurių buvo civiliai, bei pagrobė virš 200 įkaitų į Gazos Ruožo teritoriją.
Izraelis netrukus pradėjo atsakomąją karinę operaciją, kurios tikslas yra sunaikinti „Hamas“ ir išlaisvinti įkaitus. Tačiau šį puolimą gausiai apgyvendintoje teritorijoje kritikuoja daugelis musulmoniškųjų šalių.„Hamas“ yra kontroliuojamas Irano, kuris glaudžiai bendradarbiauja su Rusija.